Мої дорогі! Поставте собі питання: що про вас одного дня скаже історія?
Йосип Сліпий, український дисидент, єпископ Української греко-католицької церкви, кардинал Римо-католицької церкви

Зміна клімату – причина більшості сучасних конфліктів між державами, - ООН

16 лютого, 2018 - 10:55
Фото з відкритих джерел

Наслідки зміни клімату та інші екологічні проблеми дедалі частіше стають каталізатором конфліктних ситуацій у світі, повідомляє прес-центр ООН.

Про це заявили у Програмі Організації Об'єднаних Націй із навколишнього середовища (ЮНЕП). У зв'язку зі зміною клімату на планеті населення на певних територіях не зможе більше проживати у своїх країнах і буде змушене шукати прийнятніших умов існування.

Із метою протидії такій ситуації в ЮНЕП підписали угоду про співпрацю з Мюнхенської конференцією – одним із найавторитетніших форумів, присвяченому питанням глобальної безпеки, заявив координатор ЮНЕП Махір Алієв.

"Стратегічну угоду, яку ми підписали з Мюнхенської конференцією, спрямовано на те, щоб посилити компонент навколишнього середовища у безпеці... Навколишнє середовище зазнає негативного впливу з боку воєнних дій, але водночас і саме може провокувати конфлікти. Зі зміною клімату населення на певних територіях земної кулі не зможе більше проживати на цих територіях, і змушене буде шукати прийнятніших для себе умов", – сказав він.

За словами Алієва, "водночас неминуче виникають такі питання, як "кліматична міграція", зіткнення прибулого населення з місцевим тощо".

"Звідси випливає ціла низка наслідків, які безпосередньо впливають на питання безпеки: питання водних ресурсів, питання виснаження і різноманітності сільськогосподарських можливостей. У величезній кількості сучасних конфліктів так чи інакше простежується екологічний складник", – додав координтор ЮНЕП.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ