Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Литвин хоче відновити Народну партію, щоб злитися із Партією регіонів

16 липня, 2013 - 09:43
Фото Руслана Канюки, "День"

Народний депутат Володимир Литвин вирішив відновити діяльність Народної партії, яку він очолює з 2004 року, повідомляє Коммерсант-Украина з посиланням на заступника голови Народної партії, депутата від Партії регіонів Сергія Гриневецького.

Він повідомив, що на нещодавньому засіданні політвиконкому було вирішено провести інвентаризацію партійних структур, відновити співпрацю з фракціями і групами НП у місцевих радах, а також "у вересні-жовтні провести XIII звітно-виборний з'їзд".

"Необхідно провести публічну дискусію серед партійців - що далі робити партії. Або ми з кимось об'єднуємося, або оголошуємо про саморозпуск, або приймаємо рішення про подальшу самостійну роботу", - сказав він.

"Але при цьому в нинішніх умовах партії потрібен олігарх, якого б цікавила політична сила", - додав Гриневецький.

Він уточнив, що об'єднання можливе тільки з провладною силою: "За своєю суттю ми не можемо бути в опозиції".

Крім того, політвиконком прийняв рішення "підготувати списки депутатів-перебіжчиків (у місцевих радах) для розгляду питання про позбавлення їх депутатських мандатів".

"Ми розуміємо, що, відповідно до нинішнього законодавства, позбавити їх мандатів неможливо, але ми повинні публічно про це заявити і дати оцінку таким діям", - зазначив Гриневецький. На сьогодні в місцевих радах - понад 12 тисяч депутатів, обраних від Народної партії. Більшість з них - близько 10 тисяч - обрано до сільських, селищних рад та ради міст районного значення.

Як відомо, в нинішньому скликанні парламенту Народна партія представлена ​​всього двома депутатами: Володимир Литвин (позафракційний) переміг у мажоритарному окрузі №65 (Житомирська область), а Сергій Гриневецький - в окрузі №134 (Одеса).

До цього близько 10 років НП (попередні назви - Аграрна партія України та Народна аграрна партія України) мала свою фракцію в парламенті: у 2002 році партія пройшла до Верховної ради у складі блоку "За єдину Україну!" (11,7%), а в 2007 році - у складі блоку Литвина (3,96%).

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ