Гарантією справжньої демократичності майбутнього ладу в українській державі є, в першу чергу, широко народний характер українського руху, його безприкладна ідейність.
Роман Шухевич, український політичний і державний діяч, військовик

У Полтаві презентували новий ресурс активних містян "ЗМІСТ"

16 серпня, 2017 - 22:49

Співпраця громадськості, бізнесменів та місцевої влади. Саме така основна ініціатива нового ресурсу «ЗМІСТ», який презентували сьогодні у Полтаві. Сайт не буде інтернет-ресурсом у звичному розумінні, а стане майданчиком, який сприятиме розвиткові громадянського суспільства, зокрема залучатиме кожного полтавця до ефективної участі у житті свого міста. Реалізацію мети забезпечать тематичні блоки: «Аналітика та новини», «Збір коштів», «Петиції», «Блоги», «Афіша».

Про основні функції ресурсу розповіла редактор інформаційного блоку Анна Єгорова: «Ми сьогодні презентуємо сайт «ЗМІСТ». Позиціонуємо його як ресурс активних полтавців. Він не є інформаційним сайтом, як інтернет-видання. Однак він дає цікаву інформацію, певні інструменти для активних дій. Це наше бачення полтавського громадянського суспільства у майбутньому, яке ми хочемо розвивати і спонукати до дій. Тому на нашому сайті ви зможете побачити багато цікавого зі сфери  інтерактиву, можна буде подавати власні проекти для збору коштів, подавати петиції, які з часом будуть реалізовуватися, якщо їх підтримуватиме потрібна кількість людей. А ще це й аналітичні новини, блоги та афіші найцікавіших заходів нашого міста».

Проект є ідеєю громадської організації «Полтавська платформа», втім, як говорять ініціатори створення сайту, вони намагатимуться працювати окремо від громадського об’єднання. Окрім цього, творці не ставлять за мету конкурувати із засобами масової інформації, інформаційними агентствами та новинними порталами. Навпаки – вони хочуть зміцнити співпрацю зі ЗМІ. «Дуже сподіваємося на співпрацю з журналістами, а не на конкурування. Наше завдання – разом зробити місто кращим. На нашу думку, головна проблема полягає в тому, що люди чекають змін від когось. Ми ж переконані, що зміни потрібно здійснювати самостійно. Тільки об’єднавшись у громаду, можна досягати поставленої мети», – наголосила Анна Єгорова.

Автори ідеї зазначають, що ресурс може стати важливим для розвитку громадянського суспільства, яке у Полтаві лише стає на ноги. «Зазвичай у людей відсутні знання про свої права та можливості, зокрема, як їм реалізувати певну справу без допомоги органів самоврядування або представників влади. Це спонукало нас створити такий ресурс, щоб дати можливість містянам реалізувати власні ініціативи. Ще один важливий момент: в українському суспільстві низький рівень  довіри до влади, але досить високий рівень довіри до волонтерів та громадських  організацій. Тому у тих містах, де бізнес, влада і громадськість активно співпрацюють, результати будь-яких починань набагато кращі, а деякі успішні проекти відомі на всю Україну. Великою проблемою є пасивність людей.  Потрібно роз’яснювати громадянам, що, беручи участь у тому чи іншому проекті, вони, по-перше, впливають на розвиток свого міста, по-друге, самі несуть за це відповідальність. Саме проект «ЗМІСТ» дає полтавцям інструменти для активної участі у житті міста, його розвитку»,– говорить головний редактор сайту Альона Гончаренко.

Подібний ресурс є новим для Полтави, однак творці сподіваються, що він стане корисним і важливим для міста та його жителів і зможе побороти байдужість з боку громади.

Богдан ПРОСКУРОВ, Полтава, фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ