Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Обласна влада радить мешканцям Енергодара евакуюватися з міста

16 серпня, 2022 - 19:48
Фото з відкритих джерел

російські військові обстрілюють Енергодар та промисловий майданчик Запорізької АЕС. Обласна влада радить мешканцям тимчасово окупованого Енергодара евакуюватися з міста.

Про це під час національного телемарафону сказав голова Запорізької ОВА Олександр Старух, передає Укрінформ.

"Всі органи цивільного захисту працюють в обмеженому режимі. Ми радимо людям виїжджати з Енергодара, особливо жінкам і дітям. З атомної станції є чотири виходи електрики, залишився лише один. Вчора був обстріл у Дніпропетровській області, і нашим операторам довелося знизити навантаження 5-го енергоблоку. Це чистий ядерний тероризм", - сказав Старух.

Він нагадав, що ЗАЕС є найбільшою в Європі, там зберігається 1200 тонн урану.

"Жартувати з такими речами неможливо. Необхідна демілітаризація станції і 30-кілометрової зони від важкого озброєння боєприпасів, щоб не було найменшого натяку на виникнення нештатної ситуації", - сказав очільник області.

За словами Старуха, більше 100 працівників станції викрадено.

Як повідомляв Укрінформ, із 4 березня станція перебуває під контролем російських військових. Відтоді на майданчику станції загарбники розміщують військову техніку та боєприпаси.

Починаючи з 5 серпня росіяни регулярно обстрілюють територію ЗАЕС. Через ворожі ракетні обстріли було пошкоджено три датчики радіаційного моніторингу навколо сховища відпрацьованого палива ЗАЕС.

ЄС та 42 країни закликали росію негайно вивести свої війська із Запорізької АЕС і всієї території України.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ