Все можна виправдати високою метою — та тільки не порожнечу душі
Павло Тичина, український поет, перекладач, публіцист

Євросоюз та Японія підписали амбітну угоду про економічне партнерство

17 липня, 2018 - 14:27
Фото picture-alliance

Європейський союз та Японія підписали угоду про економічне партнерство. Це - найбільша торгівельна угода між двома сторонами. Про це у вівторок, 17 липня, повідомляє Єврокомісія у Twitter.

Церемонія підписання відбулася у Токіо. Від європейської сторони на церемонії були присутні президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер та президент Європейської ради Дональд Туск, з японської – прем’єр-міністр Сіндзо Абе.

"Разом ЄС та Японія складають майже третину світового ВВП. Угода про економічне партнерство ЄС-Японія - найбільша щодо якої Євросоюз вів переговори. Вона створює зону відкритої торгівлі, яка охоплює понад 600 мільйонів людей", - зазначили в Єврокомісії.

"З підписанням Угоди про економічне партнерство з Японією ми робимо заяву про майбутнє вільної та чесної торгівлі. Ця угода ставить в основу справедливість і цінності. У протекціонізмі немає захисту - і немає єдності, де існує однобічність", - сказав Юнкер, передає "ЄП".

Єврокомісар з питань торгівлі Сессілія Мальмстрьом нещодавно заявила, що угода направить "сильний сигнал світу" проти американського протекціонізму.

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що у питанні торгівлі ЄС, РФ та Китай є ворогами Сполучених Штатів.

Нагадаємо, США запровадили мита на сталь і алюміній з низки країн світу, в тому числі і ЄС. У відповідь Євросоюз обклав митом низку американських товарів.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ