Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

КМУ схвалив запровадження Державної премії України імені Михайла Грушевського

18 січня, 2017 - 18:13
Фото з архіву "Дня"

Уряд схвалив  проект Закону України  "Про внесення зміни до статті  11 Закону України "Про державні нагороди України", доповнивши його Державною премією України імені Михайла Грушевського – за найкращі наукові та науково-популярні видання з історії України.

Відповідне рішення було прийняте на засіданні уряду сьогодні, передає урядовий портал.

Державна премія України імені Михайла Грушевського присуджуватиметься у двох номінаціях: за найкраще наукове та найкраще науково-популярне видання. Розмір грошової частини премії визначатиметься щороку Президентом України.

Як зазначають у КМУ, запровадження цієї премії стане реальним проявом уваги держави до сфери відновлення збереження національної пам’яті українського народу. А також сприятиме підвищенню престижу наукових та науково-популярних праць з історії України, активізації наукових історичних досліджень і створення національного культурного продукту історичного характеру, стимулюватиме  підвищення якості наукових і науково-популярних видань з  історії України.

"Сьогодні, в умовах російської військової та інформаційної агресії,  Україна, як ніколи, потребує уважної і скоординованої державної політики національної  пам’яті, спрямованої на консолідацію суспільства довкола свого історичного минулого, виховання справжніх українських патріотів, здатних протидіяти антиукраїнській пропаганді. Тому особливо гостро постає потреба в посиленні авторитету українських істориків та відзначення державою ролі історичної науки, підтримки історичних досліджень та їх популяризації. Запровадження Державної  премії України імені Михайла Грушевського має на меті вирішення саме цих державних завдань", - сказав міністр культури Євген Нищук.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України виділив 1009 млн грн на реконструкцію ділянки на трасі Київ-Чоп.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ