Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

У Вінниці для напрацювання і апробації туристичних маршрутів відкривають спеціальну школу для гідів

18 липня, 2019 - 14:12
Фото надано автором

Вінницьке історичне товариство відкриває «Школу вінницького гіда», яка займатиметься підвищенням кваліфікації міських екскурсоводів та формуванням нових туристичних продуктів. Узяти участь у Школі можуть як вже практикуючі екскурсоводи, так і всі охочі віком від 16 років. Навчання безкоштовне, але на основі конкурсного відбору, під час якого оцінюватиметься рівень мотивація. За результатами буде відібрано 30 учасників.

«Школа вінницького гіда покликана передусім сформувати якісну туристичну пропозицію, що призведе до збільшення кількості туристів, – відзначає представниця ГО «Вінницьке історичне товариство» Тетяна Кароєва. – Адже Вінниця має значний туристичний потенціал, обумовлений зручним географічним розташуванням, наявністю туристичних об’єктів, перспективами розвитку тематичного туризму. Проте значною мірою туристичний розвиток залежить від роботи гідів, саме тому Школа вінницького гіда направлена на підвищення знань та навичок екскурсоводів, розробку унікальних туристичних пропозицій та розвиток малого підприємництва в туристичній сфері. У ролі гідів могли би виступати ми, викладачі, дослідники історії, але насправді Вінниця потребує кваліфікованих кадрів, які би вміли оповідати про місто широкому загалу».

Заступник директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міськради Олександр Вешелені уточнив, що в рамках проєкту 12–16 серпня заплановано проведення літнього інтенсиву – 5-денного циклу тренінгів, лекцій та майстер-класів з методики підготовки та апробації туристичних маршрутів, історії Вінниці, основ розвитку власного підприємництва. А у вересні буде організовано «Майстерню міських екскурсій», під час якої учасники розроблятимуть екскурсійні маршрути, що сприятимуть формуванню туристичної привабливості міста та збільшенню кількості туристів.

Лекторами проєкту стануть місцеві історики, маркетологи, а також відомі гіди-практики з Львова, Одеси, Чернігова, Кам’янця-Подільського та Києва. А завершальним етапом буде акредитація гідів, під час якої учасники Школи презентують свої портфоліо фаховій акредитаційній комісії і, у випадку схвалення, отримають рекомендаційні бейджі. Механізм сертифікації гідів, напрацьований в рамках реалізації проєкту, буде застосовуватися також після його завершення.

Школу вінницького гіда ініціювала громадська організація «Вінницьке історичне товариство» за підтримки Вінницької міської ради в рамках програми соціально-культурних проектів у партнерстві з департаментом маркетингу міста та туризму, КП «Центр історії Вінниці», громадською організацією «Подільська спадщина», Всеукраїнською асоціацією гідів

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ