Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

В Ужгороді вручили літературну премію імені Зореслава

19 січня, 2017 - 21:34

У жовтні 2008 року Закарпатська організація Національної спілки письменників України та народний депутат України, письменник і меценат Станіслав Аржевітін заснували Всеукраїнську літературну премію на честь визначного культурно-освітнього та релігійного діяча Зореслава (Степана Сабола (1909–2003), ім'я якого у радянські часи було під забороною.

Голова Закарпатського осередку НСПУ Василь Густі каже, що ця премія присуджується за визначні твори в галузі прози та поезії, які утверджують національні духовні цінності українського народу, пропагують славні сторінки його історії, відстоюють національну ідею, а також за літературознавчі праці з питань відтворення так званих «забутих сторінок» української літератури, сприяють процесам формування і розбудови держави, досліджують літературу Закарпаття і творчу спадщину самого Зореслава.

З часу заснування премії її лауреатами стали відомі українські та зарубіжні україномовні творці красного письменства. Це, зокрема, шевченківські лауреати Дмитро Кремінь і Мирослав Дочинець, поети Василь Густі, Лідія Повх, Юрій Шип, Василь Місевич, прозаїки Сергій Федака, Петро Ходанич, Іван Корсак, українські письменники з Словаччини Іван Яцканин та Йосиф Збіглей, літературознавці Лідія Голомб, Наталія Ференц, Наталія Ребрик та Іван Хланта.

Наприкінці минулого 2016 року оргкомітет визначив цьогорічних лауреатів літературної премії імені Зореслава. Ними стали три добре знані майстри слова: письменник Дмитро Кешеля за роман «Притчі долини снів» опублікований у книзі «Молитва за втраченими світами», літературознавець, професор Дрогобицького педінституту Микола Зимомря за книгу «Образки Срібної землі» та за популяризацію українського художнього слова у польському і німецькому мовному середовищах, академік НАН України Микола Мушинка за літературознавчі праці, у яких досліджено літературу Закарпаття у контексті загальноукраїнського літературного процесу.

У переддень Водохреща цьогорічним лауреатам дипломи та заслужені винагороди вручили письменник Петро Ходанич та відповідальний секретар облорганізації Національної спілки краєзнавців України Михайло Делеган, а слова вітання переможцям промовляли ректор Закарпатської художньої академії Іван Небесник, Генеральний консул Словаччини в Ужгороді Янка Буріанова, письменники Сергій Федака, Лідія Повх, Василь Густі, журналіст і видавець з Пряшева Ярослав Шуркала та інші.

Василь ІЛЬНИЦЬКИЙ, Ужгород. Фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ