Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

У Львові представили твори Анатолія Криволапа

19 вересня, 2016 - 16:42
Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

Виставку «Музейна колекція» українського художника, лауреата Національної премії ім. Тараса Шевченка Анатолія Криволапа розгорнуто у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького – на вул. Драгоманова, 42. В експозиції – понад три десятки робіт Майстра.

Відразу ж варто зазначити, що це – перша персональна виставка художника у Львові, організована у межах 23-го Форуму видавців, та водночас презентація проекту «Ukraine. The Best», в якому беруть участь музиканти, художники, фотографи, актори, режисери та письменники. І серед них – найпопулярніший та найдорожчий художник із України у світі Анатолій Криволап. Автор ідеї «Ukraine. The Best» – колекціонер Юрій Комельков.

На відкритті виставки презентували арт-каталог із серії «Музей приватних колекцій» під назвою «Анатолій Криволап. Збірка №1», і це перший в Україні каталог одного художника, до якого увійшли 299 робіт тільки із фондів українських колекціонерів.

Нагадаємо, що Анатолій Криволап – член Національної спілки художників України. 2011-го роботи митця двічі встановлювали світові рекорди продажів сучасного українського мистецтва на міжнародному арт-ринку. 2012 року Криволап став лауреатом Шевченківської премії –  за цикл з 50 робіт «Український мотив».

Три роки тому Анатолій Криволап уже перебував у Львові – на запрошення Міжнародного інституту освіти, культури і зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» брав участь у творчому вечорі «Життя як подорож…».

«Пан Анатолій ніколи не шукав ніші у комерційному секторі шоу-бізнесу, який доволі  часто зараз випереджує мистецький процес – він пішов шляхом заглиблення у підставові речі малярства як такого, заглиблення у традицію українського пейзажу, проникнення у фундаментальні особливості української специфіки, української душі…–  зазначав тоді  історик мистецтва, проректор Львівської академії мистецтв професор Роман Яців. – Оця настанова дуже конкретно лягла в основу його творчого методу, який розпрацьовувався складними шляхами подолання натуралізму, подолання абстракціонізму, концептуалізму, який дуже часто не має емоційних та інтелектуальних точок опори на конкретну традицію. Пан Анатолій вважав за доцільне розібратися у найважливіших речах: людина і середовище, людина і геокультурний простір, людина і ландшафт. І на стику цих понять з’явилася його суто авторська концепція…»

Виставка «Музейна колекція» триватиме до 17 жовтня.

Тим часом,  у Національному музеї ім. Андрея Шептицького розповідають, що Анатолій Криволап подарував НМЛ одну зі своїх робіт: «Висловлюємо щиру подяку художнику та повідомляємо, що твір «Вечірні рефлекси» (2014) у подальшому буде представлений в експозиції «Українське мистецтво ХХ ст.» на Драгоманова, 42».

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ