Обирати собі уряд має право лише той народ, який постійно знаходиться в курсі того, що відбувається
Томас Джефферсон, видатний політичний діяч, дипломат і філософ епохи Просвітництва, один з авторів Декларації незалежності США, 3-й президент США в 1801-1809 роках

У Львові проведуть конгрес "ПЕН-клубу"

20 листопада, 2016 - 11:15

Меморандум про проведення міжнародного заходу у місті Лева підписали віце-президент Українського центру «ПЕН-клубу» Андрій Курков та Львівський міський голова Андрій Садовий.  83-й за рахунком світовий конгрес відбудеться 18 – 22 вересня наступного, 2017-го, року.

Нагадаємо, що «ПЕН-клуб» (International PEN, PEN Club) – міжнародна неурядова організація, яка об'єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів. Міжнародний «Пен-клуб» складається зі 144 автономних національних «Пен-центрів» у 101-й країні. Членство в «ПЕН-клубі» відкрито для всіх професійних письменників, незалежно від національності, мови, раси чи віросповідання у 101 країні.  Асоціація заснована 1921 року у Лондоні з ініціативи письменників Кетрін Емі Доусон-Скотт та Джона Голсуорсі, який і став першим президентом клубу. Організація акцентує увагу на ролі літератури у розвитку взаєморозуміння і світової культури, бореться за свободу слова, діє як потужна сила у захисті прав письменників, журналістів та істориків.

«На конгрес у Львові приїдуть понад 200 відомих письменників, видавців та перекладачів, – зазначив під час підписання меморандуму Андрій Курков. –  Теми до обговорення ще узгоджуватимемо, але, вочевидь, українська тематика буде головною, включаючи й ситуацію з кримськотатарськими письменниками, з культурою кримських татар і з культурами інших меншостей. А загалом, одна з цілей асоціації – захист міноритарних літератур і культур».

Міжнародний конгрес «ПЕН-клубу» у Львові відбуватиметься під час 24-го Форуму видавців.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ