У державців немає місця для філософії.
Томас Мор, англійський письменник, філософ, державний діяч, лорд-канцлер, Святий Римо-католицької церкви

У Львові помер поет-пісняр Роман Кудлик

21 січня, 2019 - 14:00
Фото зі сторінки у Facebook Мар'яни КУДЛИК.

У Львові помер поет-пісняр Роман Кудлик.

Романові Михайловичу було 77 років.

Народився у травні 1941 року. Філологічну освіту здобував у Львівському університеті ім. Івана Франка.

Друкуватися почав 1957 року.

Працював у редакції журналу «Жовтень» (тепер – «Дзвін»). Згодом – на Львівській студії телебачення. Був завідувачем літературної частини у Львівській філармонії. З 2001 року до 2014-го був головним редактором літературно-мистецького і громадсько-політичного часопису Національної спілки письменників України «Дзвін».

Відомий як поет-пісняр. Є автором текстів пісень Володимира Івасюка «Я – твоє крило», «Нам спокій, друже, тільки сниться», «Освідчення». На вірші Кудлика писали пісні й Ігор Білозір та Богдан-Юрій Янівський.

Роман Кудлик – автор лібрето до опер Янівського (зокрема –  «Олеська балада» (за романом Романа Іваничука «Черлене вино») та мюзиклів.

Про смерть Романа Михайловича у ніч проти 21 січня повідомила у Фейсбуку його донька Мар'яна. «Сьогодні вночі після важкої хвороби відійшов у вічність мій батько Кудлик Роман Михайлович – український поет, пісняр, критик, перекладач, журналіст, багаторічний головний редактор літературно-мистецького часопису «Дзвін»», – зазначено у дописі.

Відгукнулася на сумну подію й донька Романа Іваничука – Наталя. «Такий жаль... Не стало Романа Кудлика, Капітана... Найближчого друга мого Тата. Дружба тривалістю у життя. Хай Там зустрінуться і договорять недоговорене».  

«Світла пам'ять світлій людині», – пише у соціальних мережах тернопільський журналіст і музикознавець Михайло Маслій. «На віршовані тексти самобутнього українського поета (багаторічного головного редактора львівського літературно–мистецького журналу ”Дзвін”) писали не просто його співавтори, а й вірні друзі: Богдан Янівський, Володимир, Ігор Білозір, Олексій Сердюк… Про ті часи поет згадував в останні роки лише з сумом та ностальгією, адже всі вони вже відійшли у Вічність. Тепер долучився до них і він, на 78-му році життя», – зазначено, зокрема, у дописі.

Про дату і місце поховання члена Національної спілки письменників України, лауреата премії ім. Василя Мисика та премії ім. Маркіяна Шашкевича наразі не повідомляється.

«День» висловлює щирі співчуття рідним і близьким Романа Кудлика.

Вічная пам'ять.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

Новини партнерів

Loading...