Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Викладачку Херсонської академії неперервної освіти заарештували за підозрою в державній зраді

21 серпня, 2020 - 17:31
Фото автора

21 Херсонський міський суд обрав запобіжний захід Тетяні Кузьміч, яку напередодні затримали працівники контррозвідки СБУ. 

Засідання проходило у закритому режимі. Про це в суді клопотав прокурор Бондар, посилаючись на секретні матеріали справи. Зокрема, за словами прокурора, розголошення деяких матеріалів може зашкодити слідству та співробітникам СБУ. Адвокат Тетяни Кузьміч Ірина Ковальова теж просила про проведення закритого засідання.

Слідча суддя Оксана Черниш задовольнила це клопотання. Перед цим суддя просила не знімати учасників процесу.

Заслухавши учасників процесу, суддя задовольнила клопотання прокурора про обрання Кузьміч запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Термін тримання суддя встановила до 9 жовтня 2020 року.

Після засідання до кореспондента «Дня» і журналістки проєкт «Радіо Свобода» «Крим.Реалії», які чекали на рішення суду, вийшов працівник судової охорони і попросив покинути будівлю через закінчення робочого дня. Про це, за його словами, попросила суддя Черниш. З такою ситуацією автор стикається вперше. 

Нагадаємо, 21 серпня в СБУ повідомили про припинення діяльності агентурної мережі ФСБ РФ, яка діяла на території Херсонської област. 

За даними спецслужби, Тетяна Кузьміч була завербована співробітником ФСБ РФ під час перебування на тимчасово окупованій території АР Крим у 2015 році. Вона отримала завдання збирати розвідувальну інформацію про військові об'єкти та співробітників СБУ. Жінка також мала вивчати суспільно-політичну обстановку у південному регіоні нашої країни, передавати дані про діяльність місцевих органів державної влади і управління, неурядових міжнародних фондів та організацій, а також окремих лояльних до РФ політичних та громадських діячів.

Кузьміч підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 (державна зрада). 

Довідка

Кузьміч Тетяна Олександрівна – кандидат педагогічних наук, завідувач навчально-методичної лабораторії управління навчальними закладами Комунального вищого навчального закладу «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради.

Очолює херсонську міську ГО "РУСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ГРОМАДА "РУСИЧЪ"

З 1988 року до 2007 працювала на посаді вчителя російської мови та літератури в освітніх закладах м. Херсона № 24, НВК «Школа гуманітарної праці», № 30, № 15.

У 2014 році захистила дисертацію з теми «Формування соціальної компетентності старшокласників засобами слов’янської культури».

Іван АНТИПЕНКО «День», Херсон

Фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ