Публіка виявляє ненаситну цікавість до всього, за винятком того, що дійсно варто знати.
Оскар Уайльд, видатний ірландський англомовний поет, драматург, прозаїк, есеїст

У Києві створили Наглядову раду Національного центру Сікорського

23 травня, 2016 - 10:14
Фото: facebook.com/SikorskyCenter/

В НТУУ «КПІ» відбулися збори зі створення Наглядової ради Благодійного фонду «Національний центр Сікорського», повідомляється на сайті Київського політехнічного інституту.

«20 травня у Київському політехнічному інституті була сформована Наглядова рада Благодійного фонду "Національний центр Сікорського" (Charity Foundation "Sikorsky National Center"), до якої увійшли: Віктор Ющенко – Президент України у 2005-2010 роках, Михайло Згуровський – ректор НТУУ «КПІ», Академік НАН України; Юрій Задніпряний – почесний директор «Carlsberg Україна», заступник генерального директора «Eurocon»; Марина Антонова – голова Правління Благодійного фонду «Україна 3000»; Олег Машевський – професор, завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Київського національного університету ім. Т.Шевченка; Наталія Писаревська – директор Державного політехнічного музею при НТУУ «КПІ»; Арсеній Пушкаренко – громадський діяч», - йдеться у повідомленні.

«Під час наради під головуванням голови Правління БФ «Національний центр Сікорського», генерал-майора Віктора Ягуна було обговорено питання та затверджено план дій щодо збереження родинної Садиби Сікорських у Києві, питання перейменування Міжнародного аеропорту «Бориспіль» в «Міжнародний аеропорт Ігоря Сікорського», надання імені НТУУ «КПІ» імені Ігоря Сікорського, який був студентом цього навчального закладу», - передає прес-служба організації у Facebook.

Також повідомляться, що було погоджено питання створення студентами КПІ декількох макетів прототипів вертольотів, які Ігор Сікорський конструював у подвір’ї свого будинку на вул. Ярославів Вал, 15-б, і які згодом він підняв у повітря та налагодив серійне виробництво у США. «Конструкції прототипів вертольотів разом з інформативними стендами про життя та винаходи Ігоря Сікорського планується розмістити у Міжнародному аеропорту «Бориспіль», Площі Ринок у Львові та інших локаціях України.

Нагадаємо, міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив, що міжнародному аеропорту Бориспіль доречніше присвоїти ім’я авіаконструктора Ігоря Сікорського.

«Саме Ігор Сікорський, який народився і навчався в Києві, був визнаний одним із найбільш успішних авіаконструкторів XX століття.  Ігор Сікорський – український авіаконструктор зі світовим ім’ям. Сьогодні, коли точаться дискусії стосовно перейменування аеропорту Бориспіль, я ввавжаю, що саме ім’я Ігоря Сікорського має носити головний міжнародний аеропорт України. Київ, який дав Ігорю Сікорському крила для здійснення мрії, має вшанувати пам’ять геніального авіаконструктора», - написав він на своїй сторінці у Facebook.

Як повідомлялося, Садиба Сікорського досі не повернута державі, триває розгляд апеляції.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ