Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

росія примусово депортувала на свою територію 1 млн 400 тисяч українських громадян, - Денісова

23 травня, 2022 - 17:21
ФОТО REUTERS

російська федерація примусово вивезла на свою територію майже півтора мільйона українських громадян, із яких понад 240 тисяч дітей.

Про це заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"1 млн 400 тисяч, із яких понад 240 тисяч дітей, примусово вивезла, депортувала російська федерація до себе на територію", - сказала Денісова на дискусії "Захист прав людини під час війни" у Russia War Crimes House у Давосі під час проведення Світового економічного форуму у понеділок.

Вона розповіла про наявність переконливих доказів, що Росія завчасно готувала примусову депортацію та розраховувала вивезти понад два мільйони українських громадян.

"У мене є директиви, які були надані вищим керівництвом (російської федерації - ІФ) відповідним органам, щоб створити пункти тимчасового розміщення наших громадян. І ми знаємо, де вони розміщені, скільки їх розміщено та за яких умов вони розміщені", - зазначила Денісова.

Омбудсмен також заявила про необхідність на міждержавному рівні вирішити питання щодо повернення примусово депортованих російською федерацією громадян України.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ