Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

У Соледарі починається проєкт "Заземлення" для митців та дослідників

23 грудня, 2020 - 14:19

З січня по серпень 2021 року у місті Соледар на Донеччині працюватиме резиденція у межах проєкту «Заземлення».  У ньому беруть участь митці та дослідники, що працюють з темою впливу людини на навколишній світ.

Ініціатор проєкту – Фонд  ІЗОЛЯЦІЯ, який працює над напрямком дослідження під назвою «Заземлення» з 2019 року. Його мета – привернути увагу людства до екологічних проблем, спровокованих людською діяльністю, що ставить на меті економічне збагачення і таким чином виснажує планету. За словами ініціаторів проєкту, Соледар як центр видобутку солі у країні обрано не випадково: в цьому місті особливо помітна людська активність, в тому числі, спрямована на зміну атмосфери та літосфери планети.

«На початку 2020, ще в допандемічні часи, фонд ІЗОЛЯЦІЯ, що на той момент 6 років перебував в Києві після озброєного захоплення його території в Донецьку, прийняв рішення повернутися на схід України. Усі ці роки на території ІЗОЛЯЦІЇ в Донецьку працювала й продовжує працювати тюрма та катівня. Тому для ІЗОЛЯЦІЇ питання повернення, навіть за умов закінчення війни, є надзвичайно болючим. Натомість фонд, що має великий досвід роботи на сході України, завдяки Донбаським Студіям, обрав маленьке промислове місто за кілька десятків кілометрів від лінії розмежування – Соледар. Вже цього року ми започаткували там такі мікропроєкти, як, наприклад,  «Новий Карфаген», що об'єднав в собі дослідження локальної історії, створення карт потреб громади мистецьким колективом Open Place та майстер-клас з переробки пластику. З січня 2021 стартує серія короткострокових резиденцій, націлена на виявлення і пропрацювання широкого спектру екологічних питань Соледарської ОТГ. А одними з основних принципів роботи в Соледарі для ІЗОЛЯЦІЇ залишається співпраця з локальними спільнотами, просування та обмін професійними знаннями та ресурсами інституції та надання підтримки в розвитку потенціалу меншим організаціям в регіоні», - говорить кураторка проєкту Катерина Філюк.

Те, наскільки діяльність людини впливає на навколишнє середовище, захоплює все більше людей з різних галузей – вчених, дослідників, митців та інших. Фонд ІЗОЛЯЦІЯ  дає їм можливість втілити власні ідеї у творчих або дослідницьких проєктах. Незабаром стартує відкритий відбір 19 учасників резиденції (окремих осіб або груп). До участі запрошені українські (або ті, хто наразі проживає в Україні) художники, колективи та групи, що працюють у різних медіа та жанрах – звук, інсталяція, фотографія, живопис, відео, скульптура, партисипативні практики, дослідження тощо. А також – історики, соціологи, геологи, філософи та інші, хто цікавиться темою Антропоцену. 

Резиденти зможуть зануритися в унікальну атмосферу Соледару та працювати там упродовж тижня. Наприкінці кожного тижневого періоду резиденти публічно представлятимуть результати дослідження або презентуватимуть художню роботу. Планується проведення 19 резиденцій та 10 публічних презентацій.

Вікторія ЧІРВА

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ