Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Львівська опера відкриє театральний сезон прем’єрою опери "Дон Паскуале"

24 серпня, 2017 - 15:25
Фото Олени ХРАМОВОЇ

Сезон 2017 – 2018 – 118-й за ліком й обіцяє багато цікавого.

У суботу, 26 серпня, публіка йтиме до зали червоним хідником під звуки музики, що линутиме з балкона у виконанні брас-квінтету (п’ять мідних духових інструментів). А перших глядачів з нагоди відкриття сезону частуватимуть шампанським. До слова: вперше в історії театру прем’єру можна буде подивитися у режимі он-лайн. 

«Дон Паскуале» – опера-буфа (жартівлива) в трьох актах італійського композитора Гаетано Доніцетті. Прем’єра відбулася 1843 року в Парижі в Італійській опері. У Львівській опері над постановкою працювали диригент Михайло Дутчак, режисер Галина Воловецька, художники Михайло Риндзак та Христина Козак, балетмейстер Сергій Наєнко і хормейстери Василь та Ірина Ковалі.

Художній керівник Львівського театру опери і балету ім. Соломії Крушельницької Василь Вовкун говорить, що творчий склад театру входить у новий сезон, окрилений успіхами першої половини 2017 року, і це, зокрема, постановка двох прем’єр – балету «Шехеразада» на симфонічну сюїту Миколи Римського-Корсакова, опери «Дон Паскуале» Гаетано Доніцетті, а також концертної програми O sole mio («О, моє сонце»), відкриття Музичного салону в Дзеркальній залі театру, створення нової концепції оглядових екскурсій театром, актуалізація рекламної продукції (репертуарна афіша віднедавна стала двомовною –  українською та англійською).
У найближчій перспективі – відкриття для огляду центрального балкона, з якого приберуть рекламні банери і в такий спосіб повернуть  автентичний вигляд фасаду театру.

Василь Вовкун розповідає, що вже розпочалися зйомки серії роликів усіх вистав львівської Опери, а також рекламної продукції під назвою «Відчуй симфонію життя!». «Хочемо створити відчуття симфонії життя не тільки на нашій театральній афіші, а й у рекламних роликах у поїздах, на вокзалах у Львові та Києві, згодом – по всій Україні, – говорить Василь Вовкун. – Адже нашими шанувальниками є глядачі не тільки з усієї країни, а й з цілої Європи та світу. Таким чином, 2018-го прагнутимемо довести аншлагову «вартість» наших вистав до двохсот тисяч». 

Розповідає художній керівник і про майбутні постановки. Ідеться передовсім про опери «Цвіт папороті» Євгена Станковича  та  «Богдан Хмельницький» Костянтина  Данькевича. Також – про роботу над першим в Україні спільним проектом (копродукція з Братиславською національною оперою) – оперою Жака Оффенбаха «Казки Гофмана». Планується створення другого варіанту опери «Кармен» Жоржа Бізе для майбутніх гастролей у Голландії,  співпраця з італійським хореографом Марчелло Алджері над балетом Ігоря Стравінського «Весна священна». Триває переговорний процес про гастрольну діяльність львів’ян із імпресаріо з Польщі та Китаю.

У новому сезоні розпочнеться також робота з Мирославом Скориком над балетом «Тіні забутих предків» за повістю Михайла Коцюбинського, з Іваном Небесним – над дитячою оперою «Лис Микита» за поемою Івана Франка та з Юрієм Ланюком – над експериментальною постановкою для Дзеркальної зали, і це буде балет про видатного скульптора, представника пізнього бароко і рококо Йоганна Пінзеля.
Кожного місяця публіці обіцяють мистецьку подію за участю солістів видатних театрів світу, зокрема – «Метрополітен-опера» і «Ла Скала», відомих артистів балету з Європи, виставки відомих українських художників. Ще у планах – поновлення Міжнародного конкурсу вокалістів ім. Соломії Крушельницької. Обговорюватимуть й новий формат проведення Міжнародного конкурсу хореографів «Балет-фест».

Цього сезону у театрі створюватимуть і різноманітні програми для дітей. У День знань, 1 вересня, відбудеться День відкритих дверей, а ввечері проходитиме дитяча вистава «Білосніжка та семеро гномів» під меседжем «Приведи батьків у театр».
Ще у планах – завершення роботи над новим путівником про театр і альбому про відомого сценографа, народного художника України, лауреата Національної премії ім. Тараса Шевченка Євгена Лисика. 

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ