Ми прагнемо миру, тому що знаємо: мир — це той клімат, в якому може існувати свобода
Дуайт Девід Ейзенхауер, американський військовий і державний діяч, 34-й Президент США

Порошенко нагородив орденами "За заслуги" Умерова та Чийгоза

24 серпня, 2017 - 16:55
Фото: АПУ

Президент України Петро Порошенко з нагоди Дня незалежності нагородив орденами двох кримськотатарських діячів, які зазнали переслідувань у Криму після його окупації Росією.

Відповідний указ опубліковано на сайті Президента.

Заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров відзначений орденом "За заслуги" І ступеня, а Ахтем Чийгоз - орденом "За заслуги" ІІІ ступеня.

Ахтем Чийгоз - український кримськотатарський політик, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу (з 2008 року), голова Бахчисарайського регіонального меджлісу, депутат Бахчисарайської районної ради.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу був затриманий 29 січня 2015 року. Йому інкримінують "організацію і участь у масових заворушеннях біля стін кримського парламенту 26 лютого 2014 року". Ще п'ятьом кримським татарам - Мустафі Дегерменджі, Алі Асанову, Арсену Юнусову, Ескендеру Кантемірову і Ескендеру Емірвалієву - інкримінують участь у масових заворушеннях. Вони відкидають звинувачення.

Ільмі Рустемович Умеров — український і кримськотатарський діяч, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу з 2015 року, заступник голови Верховної Ради Криму в 2002-2005, голова Бахчисарайської районної державної адміністрації в 2005-2014 роках.

12 травня 2016 року він був затриманий в Криму. Управління ФСБ з Криму порушило кримінальну справу за ст. 280.1 щодо Умерова за його висловлювання в ефірі кримськотатарського телеканалу ATR: його звинувачують у публічних закликах і діях, спрямованих на зміну територіальної цілісності РФ. У липні районний суд Сімферополя відмовив у задоволенні скарги заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова на постанову про порушення проти нього кримінальної справи. В серпні 2016 року за рішенням суду був примусово направлений на експертизу в психіатричну клініку, звідки його відпустили за три тижні.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ