Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

В Ужгороді відкрили виставку народного художника України Василя Скакандія

25 березня, 2016 - 09:42
Фото Оксани Дудаш

Перший місяць весни в обласному центрі Закарпаття виявився щедрим на мистецькі події - чи не щодня відбуваються презентації, відкриваються художні виставки. У четвер, 24 березня, ретроспективну виставку своїх полотен у галереї «Ужгород» презентував народний художник України Василь Скакандій, який 4 березня відзначав 75-й рік народження.

Усі полотна художника вирізняє одна загальна риса – гармонія і простота. І не випадково, бо творче кредо Василя Юлійовича – «гармонія у простоті». Кілька десятків полотен, представлених у галереї, засвідчують усю його творчу біографію. Тут можна побачити картини, виконані у різних стилях: це акварель, графіка, живопис.

Мистецтвознавець Михайло Приймич наголосив: «Творчість Василя Юлійовича – це мистецтво вищого рівня. Художників такого рівня, як Василь Скакандій, на Закарпатті – одиниці». Брат митця – Юлій, заслужений художник України, каже, що якісну «бацилу» творчості їхньої родини заклав найстарший брат – Іван. Усі троє братів стали художниками, та на жаль, Івана нині вже немає серед живих. Та й дружина Василя Ольга – також талановита художниця.

Сам ювіляр, представляючи експозицію, сказав: «Ця виставка – моя своєрідна біографія. Тут презентовано роботи починаючи від першої, створеної під час навчання в студії З.Баконія (картину вчитель повернув мені, коли я відзначав своє 40-річчя першою персональною виставкою), і аж до сьогодення».

Важливим етапом у творчості художника була робота у видавництві «Карпати», де він познайомився із багатьма видатними літераторами Закарпаття: Іваном Чендеєм, Петром Скунцем, Василем Вароді та іншими. Йому вдалося проілюструвати чимало книжок не лише закарпатських письменників, але й класиків української літератури – О.Кобилянської, В.Стефаника. А створена ним галерея портретів перших осіб Закарпаття у часовому вимірі з початку ХХ століття і аж по сьогоднішню добу – є його персональним вкладом у історію рідного краю.

Василь Скакандій вважає себе  щасливою людиною, бо мав чудових учителів. Доля дарувала йому щастя бути знайомим із корифеями закарпатського живопису – Федором Манайлом, Антоном Кашшаєм, Андрієм Коцкою та багатьма іншими. Усе краще, чому його навчили імениті майстри пензля, чому навчився від життя, він уже 15 років передає майбутнім художникам – студентам Закарпатського художнього інституту. І тішиться, що закарпатська школа живопису має майбутнє, бо кращі її традиції є кому гідно продовжувати та вдосконалювати.

Оксана ДУДАШ, Ужгород. Фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ