Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Спроби рф володіти вкраденими територіями матимуть руйнівні наслідки для неї, - Подоляк

25 травня, 2022 - 19:24
Село Олександрівка Херсонської області, Україна / Фото Reuters

Указ президента Росії Володимира Путіна про спрощену паспортизацію мешканців тимчасово окупованих РФ Херсонської та Запорізької областей має нікчемну юридичну цінність, наголосив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Безумовно, указ Путіна про спрощену паспортизацію для Херсонської та Запорізької областей має абсолютно нікчемну юридичну цінність. У всіх сенсах цього слова. Жодних коректних позитивних наслідків для територій, українських громадян або міжнародного права це не становить", - повідомив Подоляк у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

Він наголосив, що такий указ російському лідеру необхідний виключно як елемент тотального пропагандистського впливу на власну внутрішньоросійську аудиторію.

"І (указ - ІФ) дасть змогу влаштувати невелике телешоу з декількома десятками колаборантів кримінальної зовнішності в головній ролі з роздачею їм цих самих паспортів", - додав він.

Херсонська та Запорізька області, за словами Подоляка, є невід'ємною частиною України з усіма випливаючими з цієї обставини юридичними наслідками у повному обсязі.

"Щодо будь-яких російських планів, включаючи анексію тих чи інших українських регіонів, то вони мають лише суто теоретичне значення. І лише як додаткові свідчення скоєння тими чи іншими особами конкретних злочинів. У практичній же площині, будь-які спроби РФ володіти вкраденими територіями матимуть максимально руйнівні наслідки для цієї країни. У найближчій часовій перспективі...", - сказав радник голови ОП.

Як повідомлялося, 25 травня президент РФ підписав указ, який дає змогу жителям окупованих районів Херсонської та Запорізької областей звернутися із заявами про набуття громадянства РФ у спрощеному порядку.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ