Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

На Вінниччині вже понад 20 парафій висловили бажання перейти до Православної церкви України

26 грудня, 2018 - 11:54
Фото: Вінницька єпархія

У Вінницькій області процес переходу парафій з-під юрисдикції УПЦ МП до Православної церкви України набирає обертів. Як повідомив глава прес-служби Вінницької єпархії Православної церкви України протодиякон Владислав Демченко, на сьогоднішній день вже двадцять релігійних громад зголосилися перейти до Православної церкви України. Частина з них оформила свої плани юридично, решта ще у процесі консультацій.

«Нам щодня телефонують, розпитують, консультуються. Громади визначаються, – каже Демченко. – Лише на вихідних до Православної церкви України перейшли п’ять парафій. Серед них і парафія скельного Свято-Троїцького храму, розташованого у колишньому командному бункері радянської армії, у гранітних скелях на березі Південного Бугу. Громада храму майже стовідсотково підтримала свого настоятеля протоієрея Олексія Волкова, відомого у Вінниці місіонера, а також капелана-волонтера, який першим зі священиків Вінниччини у 2014 році розпочав регулярні поїздки на схід для підтримки бійців української армії».

Як писав «День», 23 грудня до ПЦУ приєдналася громада найбільшого і найстарішого лікарняного 120-річного храму Вінниччини ікони Божої Матері «Всіх скорботних радості», розташованого у головному корпусі Вінницького обласного психоневрологічного диспансеру. У той же день рішення про перехід під юрисдикцію ПЦУ ухвалили три парафії у районах: громада храму Різдва Пресвятої Богородиці села Махнівка Козятинського району, а також парафіяни з сіл Сальник і села. Гущинці Калинівського району.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ