Людство повинно позбутися війни, інакше війна позбудеться людства.
Джон Кеннеді, 35-ий президент США

Закарпатська художниця за добу створила проєкт про утворення ран

27 лютого, 2020 - 09:42
Фото Павла Паламарчук

В львівському арт-центрі «Дзиґа» презентували мистецький проєкт Василини Буряник «Територія утворення ран». Свій задум художниця втілила у досить незвичному для українського арт-простору жанрі.

Ідею свого проєкту Василина Буряник подала через синтетичну тканину. Доправити метаморфічні та ефемерні образи їй допоміг соляний розчин, яким вона наповняла акваріуми і поміщала туди нейлон.

За її словами, за час виставки соляний розчин та тканина будуть змінювати свій колір та структуру. В такий спосіб відвідувачі зможуть прослідкувати задумане авторкою творення ран.

 «В час мілітарної та інформаційної агресії, де переважна більшість являється заручником ситуації та пасивним обсерватором, народжується нова шкала суб’єктивних реакцій. Абстрактність та умоглядність сприйняття, викликані дистанційністю проблеми, переростають в дуальність проявів. Таким чином, де один індивід, не втрачаючи комфорт, зчитує «повільне кровоутворення», як медитативний процес забуття, інший відчуває максимальну напругу та відчай від безвиході. Проект представляє собою кінетичну інсталяцію. Проекції понівечених фрагментів тіл розташовані в акваріумах, піддаються наростаючій пігментації корозії металу, що стимулюється соляними розчинами. Така дія є безперервною та постійною аж до моменту свого логічного завершення. Тиша та сповільнений темп цих процесів має на меті викликати дві дуально протилежні асоціації: це може бути як спокій, пасивна відчуженість, так і гостра напруга та бажання діяти», - зазначив художник та арт-директор «Дзиґи» Влодко Кауфман.

«Територію утворення ран» Василина Буряник створила за одну добу безперервної роботи. Інсталяції вона створювала і монтувала у самій галереї. За її словами, цей проєкт є неповторний і більше ніколи так само не зможе бути відтвореним.

Довідка «Дня»

Василина Буряник – художниця з Закарпаття, що спеціалізується на концептуальному текстилі. Брала участь у численних національних та міжнародних виставках, пленерах та резиденціях. На її рахунку п’ять індивідуальних проєктів та більше 20-ти групових. Учасниця стипендіальної програми Міністра культури та спадщини Республіки Польща Gaude Polonia у 2013 році.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів

 

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ