Перейти до основного вмісту

Створений в КПІ наносупутник вийшов на орбіту і подав перший сигнал

28 травня, 12:35
Фото з сайту kpi.ua

У п’ятницю, 26 травня, о 23.30 команда КПІ ім. Сікорського встановила радіозв'язок і розпочала налагодження окремих підсистем наносупутника власного виробництва PolyITAN-2

Про це повідомила прес-служба Міністерства освіти.

Зазначається, що він вийшов на власну навколоземну орбіту з Міжнародної космічної станції (МКС), куди його 18 квітня з мису Канаверал, штат Флорида, США, доставила ракета ATLAS-5.

Апарат було створено в межах міжнародного проекту QB50 під координацією Інституту гідродинаміки фон Кармана (Бельгія).

Головне завдання проекту, який розпочато в рамках програми Єврокомісії FP7 у 2012 році, — дослідження змін клімату.

Як повідомляється на сайті університету, наносупутник київських політехніків був запущений у космос разом з ще 27 супутниками, створеними в університетах 19 країн.

Це вже другий наносупутник, створений командою з КПІ ім. Ігоря Сікорського для зазначеного проекту. У 2014 році було створено та виведено на навколоземну орбіту наносупутник PolyITAN-1. Третій рік цей космічний апарат продовжує успішно працювати на навколоземній орбіті і регулярно передає дані в центр управління польотом КПІ. Отримана інформація є важливою для подальшого виконання міжнародного проекту.

Цей інноваційний проект став можливим завдяки інвестиційній підтримці компанії Боїнг та венчурних фондів ім. академіка Михалевича та Костянтина Калініна.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати