Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Цього року НБУ замінить банкноти чотирьох номіналів

29 січня, 2014 - 14:47

Протягом 2014 року Національний банк України (НБУ) проведе планову заміну гривневих банкнот чотирьох номіналів. У фінансовому регуляторі повідомляють, що оновлені гроші номіналом 2 та 20 гривень будуть запущені в обіг із 1 квітня, 100 гривень — із 1 червня, а 500 гривень — із 1 вересня.

«Банкноти буде введено в обіг у межах планового випуску на заміну зношених, пошкоджених та вилучених з обігу. Відповідно до законодавства на банкнотах розміщується підпис чинного на момент випуску голови Національного банку Ігоря Соркіна», — зазначили в держустанові.

Кардинальних змін у дизайні не передбачено, зміниться лише рік випуску та підпис голови НБУ. В Департаменті готівково-грошового обігу НБУ підрахували терміни перебування в обігу банкнот номіналами. Для банкнот номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50 гривень становлять від одного до трьох років, номіналами 100 і 200 гривень — від п’яти до десяти років, а 500 гривень — понад 10 років, що відповідає світовій практиці. Від часу випуску гривні, ще 1996 року, її вже підписали Віктор Ющенко, Віктор Стельмах, Сергій Тігіпко та Сергій Арбузов.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ