Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У Львові зачитали листи тих, хто знаходиться під щільним обстрілом рашистських окупантів

29 березня, 2022 - 22:29

На площі Ринок у Львові сьогодні провели акцію-перформанс «Ми не звикнемо до війни». Організатори намагалися привернути увагу іноземних ЗМІ до важливості контролю гуманітарних коридорів для мирних громадян, що намагаються покинути небезпечну територію.

Під час акції активісти, актори та режисери зачитали листи українських цивільних громадян, які знаходяться зараз в містах під щільним вогнем російських окупантів або в тимчасово окупованих містах України. Зачитування листів відбувалося під музичний супровід гри бандуристки Анастасії Войтюк. Таким чином організатори символізувати пам’ять поколінь, які в минулому боролися також проти російських загарбників і саме цю визвольну боротьбу оспівували наші кобзарі.

Також було створено спеціальну інсталяцію - карту України зроблену з дерев'яного полето, на якій цвяхами прибили різне за розміром та призначенням взуття. Воно уособлювало собою людей, які залишись на небезпечних територіях та не мають змоги покинути їх.

«Ми не звикнемо до війни та точно проти того, щоб ситуація на кордонах нашої країни «заморозилася», як це було в 2014 році. Своєю акцією ми хочемо підтримати громадян, які залишаються у смертельній небезпеці та наголосити на тому, що не дивлячись на час та тривалість війни - ніхто не забуває і не покине їх. А також наголошуємо до світової громадськості, що потрібен контроль за гуманітарними коридорами для мирних мешканців, яких постійно обстрілюють окупанти чи не дають вийти ними людям взагалі», - наголосили організатори заходу.

Павло Паламарчук, "День", Львів

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ