Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

В Ужгороді відкрилися січневі вернісажі

30 січня, 2016 - 15:51
Фото Василя Ільницького

Учора в обласному центрі Закарпаттяі відбулися відразу дві непересічні культурно-мистецькі події – у Арт-центрі «Галерея Ілько» з великми успіхом стартував проект оригінального художника Тараса Табаки з нагоди його піввікового ювілею під промовистою назвою «Егоїст», а в приміщенні Генерального консульства Угорщини в Ужгороді розгорнуто тематичну експозицію робіт голови закарпатського осередку Національної Спілки художників України Бориса Кузьми.

«Мій «Егоїст» - власне екскурс в часових зрізах моїх думок та почуттів, це своєрідні короткометражні сюжетні лінії, змонтовані з позицій спостерігача за нашим не зовсім і не завжди зрозумілим світом в умовах постмодерну. Це - заключення та висновки, до котрих мене привів мій життєвий та творчий досвід, врешті – можливість побути наодинці. Я не хочу, щоб дивилися на мої картини. Я хочу, щоб у моїх картинах ви подивилися на себе. Моє прагнення – аби відвідувач виставки став трохи кращим, аби піднявся над марнотою. Для того і є мистецтво – аби робити людину кращою», - наголошує Т.Табака. Поціновувачі прекрасноо зможуть поспілкуватися з «Егоїстом» впродовж двох тижнів.

Фойє угорської дипломатичної установи в Ужгороді віднедавна стало своєрідною міні-галереєю, у якій свої тематичні доробки презентують закарпатські художники. Тут уже мали нагоду виставлятися відомі митці Петро Шолтес та Золтан Мічка, а цієї п’ятниці Генконсул Йожеф Бугайло та консул Ласло Віда відкрили нову експозицію, у якій представлено більше десятка графічних пейзажів урбаністичної тематики Бориса Кузьми. На його полотнах затишні куточки європейських міст – словацьких Кошиць, угорського Дебрецена, італійського Форте-дей-Мармі, українського Ужгорода, та світових мегаполісів - турецького Стамбула та китайського Шанхая.

«Співпраця дипломатів з митцями в естетичному плані є взаємо корисною, оскільки працівники та відвідувачі установи мають нагоду перебувати в мистецькій аурі, а художники отримують ширшу аудиторію для своїх творів. Та найголовніше, що такі події послуговують кращому порозумінню між нашими справді братніми народами, адже мистецтво засвідчує єдність цінностей та проблем усіх людей, а надто - сусідів. Тому ми свого часу з радістю відгукнулися на пропозицію угорських дипломатів влаштовувати у їхній будові виставки закарпатських художників. Практично уже визначилися з тими, хто наступним буде готувати свої роботи до експонування в генконсульстві, адже справа вартує того, аби мала продовження», - каже Борис Кузьма.

Василь Ільницький, Ужгород. Фото автора

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ