Задумавши суперечку теперішнього з минулим, ми виявимо, що втратили майбутнє
Уінстон Черчилль, британський політик, прем'єр-міністр Великобританії

У Львові представили декупаж і скульптуру Володимира та Людмили Лободів

30 жовтня, 2016 - 11:36

Виставка має назву «Гілея», і розгорнуто її у галереї Мистецького об’єднання «Дзиґа» (вул. Вірменська, 35). Куратори – Володимир Кауфман та Андрій Кісь. 
Подружжя Лободів – родом із Дніпропетровська.  Вже понад три десятки років тому переїхало до Львова.

Володимир Лобода (1943 р.н.) – живописець, графік, скульптор. Один із найяскравіших представників андеґраунду кінця 1960 – початку 1990-х років. Ранній період його творчості позначений активними пошуками форми та пластичної мови, де виразно видно захоплення українським народним мистецтвом, давніми культурами, модерними віяннями у світовому мистецтві. Для пізнього періоду творчості митця характерні експресивні лінія та форма, «відкритий» колір, складні соціальні та психологічні теми. 

Людмила Лобода (1945 р.н.) працює у царині живопису та графіки. Ранньому періоду її  творчості притаманні лаконічність і монументальність форм, зорієнтованість на українське народне мистецтво, формалістичні та колористичні експерименти, ліричність сюжетів. Особливу увагу приділяє краєвидам України.

1992 року подружжя придбало хутір  – під горою Гілеєю (Лелією) у с. Турове у Царичанському районі на Дніпровщині і заснувало там музей та літні майстерні. Відтоді здебільшого живуть у Турові – створюють живописні, скульптурні, графічні цикли, пишуть поезії, новели, есеї, оздоблюють інтер’єри власної садиби, поєднуючи автентичну культуру із сучасним мистецтвом.

На жаль, їхні роботи мало відомі українській публіці. Поза тим, твори Лободів зберігаються у Львівській галереї мистецтв ім. Бориса Возницького, а також у музеях та приватних колекціях в Україні, Польщі, США, Канаді, Німеччині, Швейцарії та Росії.
Щодо виставки у «Дзизі», то тут представлено малесеньку частину із великого творчого доробку митців – декупаж і скульптуру періоду 1990-х – початку 2000-х років.

Експозиція «Гілея»  Володимира та Людмили Лободів у галереї на вул. Вірменській, 35 триватиме до 2 листопада.

Вхід  – вільний.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ