Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Я не думаю, що ми прокинулися в Білорусі, - Огризко

30 листопада, 2013 - 12:58
Володимир Огризко. Фото газети "День".

"Я не думаю, що ми прокинулися в Білорусі. Ми пройшли вже такий шлях соціального розвитку, який вже вирізняє нас від майже всіх пострадянських країн. Можливо за винятком Грузії та Молдови. Тому я думаю, що ми вже не в радянському союзі і не в пострадянському просторі. Єдине, що нам треба - довести до логічного кінця як ця влада нарешті повинна мирно і спокійно піти", - сказав кореспонденту "Дня" на Михайлівській площі колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко.

"Я проти радикалізму, але за послідовні та осмислені дії. Поки їх я від нашої доблесної опозиції не бачив". На питання чи зможуть люди, яких вчора розігнали організуватися і виступи єдиним цілим, колишній міністр відповів: "Думаю, що не зможе. Повинні бути справжні організатори, але проблема в тому, що опозиції чогось на себе цю функцію брати не хоче. Я не знаю скільки треба думати і про що, щоб так довго формулювати завдання. Це вже потрібно робити миттєво і опозиція повинна давати план дій, а його немає. Тоді ми мусимо самоорганізуватися. Маємо шукати тих людей, з того середовища, можливо не з майдану, з того середовища, яке сьогодні розігнали, але яке є справді новим, а не отаким, яке не здатне навіть сформулювати завдання на найближчих пару днів".

"Вчинок МВС сьогодні вночі не можна оцінювати у якись цивілізований спосіб. Це просто брутальність, грубість, хамство, все що хочете. Це грубе порушення всіх можливих і неможливих прав людей. У Конституції чорним по білому написано, що кожен має право на висловлення власної думки. Якщо це відбувається мирним шляхом, ніхто не має права забороняти цей прояв своїх емоцій, своїх думок і позицій", - каже Володимир Огризко.

"Зараз якраз зібралися посли країн Євросоюзу. Вони обговорюють поточну ситуацію. Оцінки, які я чув - адекватні. Такого у цивілізованій Європі ніхто не сприймає. Тому я думаю, що незабаром ми почуємо офіційну думку, яка буде, як мені здається, нищівною. Влада себе ставить просто за межі громадянського суспільства, сама себе ізолює від людей. Не треба ізолювати людей, треба ізолювати тих, хто цих людей принижує, хто робить речі, які ми сьогодні спостерігали вранці", - переконаний Володимир Огризко.

Читайте "День" в Facebook, Тwitter, дивіться на Youtube та підписуйтесь на канал сайту в Telegram!

Джерело: День

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ