Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Нове обличчя міліції» всім припало до вподоби. Поки що

18 листопада, 00:00

На недавньому засіданні Кабміну нового голову МВС — Віталія Захарченка — зустрічали вже як рідного — обнімали, цілували. Вочевидь, різні люди пов’язують з цією людиною різні надії. В тих, хто по-товариськи ляскав його по плечу, ці надії — одні; в Юрія Луценка, який із слідчого ізолятора в більш ніж доброзичливій манері давав поради новому міністрові, — інші.

Сам головний міліціонер на цьому тижні почав обіцяні кадрові зміни. Несподівано для всіх повернув посади двом екс-підлеглим Луценка. Призначив керівником Головного управління карного розшуку МВС генерал-лейтенанта Василя Паскала й поміняв головного кадровика, ним став «новий-старий» полковник Михайло Дивака.

Нардеп Геннадій Москаль вважає, що Захарченко повинен повернути на свої посади багато міліційних керівників середньої ланки, звільнених Могильовим через симпатії до «помаранчевих» (а насправді, на думку нардепа, аполітичних професіоналів). Тоді, мовляв, вдосконалиться боротьба зі злочинністю.

Цікаво, що майже всі колишні міліційні генерали як з провладного, так і з опозиційного табору говорять про Захарченка з повагою, підкреслюючи його професіоналізм як правоохоронця.

— Це буде інша людина... Могильов — це «унтер Пришибеєв», іншої характеристики в мене немає, — вважає Геннадій Москаль. — Як Захарченко поведеться в ролі міністра, сьогодні важко сказати. Так чи інакше, потрібно було міняти обличчя міліції, оскільки за останній час — суцільні «зальоти», суцільний непрофесіоналізм. Хоч як би там було, я не чув про нього нічого поганого.

Навіть Юрій Луценко із буцегарні Лук’янівського СІЗО схвалив призначення нового міністра. Щоправда, повідомив — про Захарченка майже нічого не знає й вважає: йому необхідно дати час для того, щоб він зміг показати себе. «Порадити можу таке: використовувати прямий доступ до Президента, щоб реально збільшити зарплату особовому складу. Якщо будуть гроші, то можна ініціювати створення національної поліції з числа найбільш досвідчених працівників. Законодавчо необхідно впровадити право внутрішньої безпеки на випадок провокації з хабаром для поліцейських. Мені здається, що такий підхід може оздоровити МВС», — передає слова міністра прес-служба «Народної самооборони».

«ТЕМНА КОНЯЧКА»

Хоча генерал-майор МВС Віталій Захарченко вже два тижні як призначений головним міліціонером країни, він, як і раніше, залишається одним із найнеоприлюдненіших чиновників України. Офіційна біографія цього вихідця з Донбасу скупа. Більшу частину своєї кар’єри він пропрацював в донецькій міліції, де дослужився до посади першого заступника начальника управління МВС. Із 2008 року працював у Полтавській податковій адміністрації, був першим заступником голови — начальником податкової міліції. Захарченко займався роботою з великими платниками податків. Джерела називають його чи не головним центром впливу в податковій, автором багатьох схем, які відомство вводить в дію.

Захарченко ввійшов у сотню найвпливовіших українців, за версією журналу «Кореспондент», посівши 55-е місце.

Відзначимо, що честь бути представленим особисто Президентом випала лише Захарченку. Представляти Могильова в Крим вирушив прем’єр-міністр Микола Азаров. Він же представив нового голову податкової — Олександра Клименка.

— Перестановки з Могильовим і Захарченком підтверджують, що Партія регіонів відчуває дефіцит державних кадрів, — вважає директор Центру політичного аналізу «Пента» Володимир Фесенко. — Саме тому в уряді Азарова немає поголовних відставок. Міністрів нема на кого міняти. Але останні відставки та призначення засвідчили, як можна вирішити проблему з дефіцитом кадрів. По суті, було одне ключове рішення — переведення Могильова з посади голови МВС до Криму. А далі пішла кадрова рокіровка: Захарченка перепризначили, а Клименка підвищили із заступника до керівника. Гадаю, схожі перестановки відбуватимуться й у майбутньому.

НАЙБЛИЖЧЕ КОЛО

Утім, поширенішою є інша версія — на високі владні посади приходять люди, які просунулися виключно завдяки Президентові й не залежать від інших груп впливу. Захарченка та Клименка в ЗМІ вже охрестили «хлопцями Януковича». Як і голова Нацбанку Арбузов, вони далекі від політики та просунулися лише завдяки Президентові.

На думку відомого публіциста Віталія Портникова, призначення Захарченка наступником Могильова — це справді сенсація, бо вона є сигналом еліті. «Відправивши Могильова в Крим, Янукович посилає землякам простий сигнал — про свої посади вони можуть не турбуватися. Але, призначивши Захарченка, він показує, що на принципові посади призначатимуться люди, безпосередньо пов’язані з його родиною, найближчим колом... Саме цих людей він просуватиме та — якщо знадобиться — захищатиме!».

За прогнозами експертів, скоро слід чекати на заміну багатьох фігур у владі, які близькі до великих груп впливу, на «хлопців Януковича» та на інших посадах, пов’язаних із безпекою та великими фінансовими потоками.

Зазначимо, що чергові кадрові пертурбації у верхах можуть статися 20 грудня. На це число Віктор Янукович запланував чергове «вимірювання» ефективності роботи міністрів. Напередодні, 19 грудня, пройде саміт Україна — ЄС, на якому має бути вирішено, чи йдемо ми до Асоціації та до Зони вільної торгівлі з Євросоюзом. Від цього залежатиме доля деяких високопоставлених урядовців. А на 21 грудня анонсовано масштабне спілкування Януковича зі ЗМІ, на якому Президент, можливо, детально пояснить кадрові та інші аспекти своєї політики.

БІОГРАФІЯ

Вік: 48 років

Родинні зв’язки: одружений, є дві доньки.

Народився 20 січня 1963 року в місті Костянтинівна Донецької області.

1981 року закінчив Костянтинівське профтехучилище, 1986 року — Ризьку спеціальну середню школу міліції МВС СРСР, а 1991-го — Ризьку філію Мінської вищої школи МВС СРСР, 1998 року — магістрат Національної академії внутрішніх справ України.

1981 року працював на Костянтинівському металургійному заводі ім. Фрунзе.

Із 1981 до 1983 року служив у лавах Збройних сил СРСР.

1984 — 2008 рр. — служба в системі Міністерства внутрішніх справ.

1984 року розпочав службу в системі Міністерства внутрішніх справ на посаді міліціонера-водія відділу позавідомчої охорони при РВВС Жовтневого райвиконкому м. Риги.

Із 1986 до 1990 рр. —оперуповноважений ВБРСВ Вентспільського МРВВС Латвійської РСР.

1990 — 1998 рр. — оперуповноважений, заступник начальника Костянтинівського міськвідділу міліції УВС Донецької області.

Із 1998 року — заступник начальника Макіївського відділення боротьби з організованою злочинністю УМВС України в Донецької області.

1999 — 2001рр. — голова інспекції особового складу УРОС УМВС України в Донецькій області.

Із 2001 року обіймає посаду начальника Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю

Із 2003 року — перший заступник начальника Управління внутрішніх справ у Донецької області.

2005 — 2006 рр. виконував обов’язки начальника Маріупольського вищого професійного училища МВС України.

На початку 2007 року Захарченка перевели для подальшого проходження служби до МВС України на посаду заступника начальника Головного штабу й начальника Департаменту стратегічного аналізу та прогнозування.

Із 2008 до 2009 року — заступник керівника Державної податкової адміністрації в Полтавській області.

Працював в УБОЗ Донецької області заступником начальника Управління внутрішніх справ у Донецької області.

2009 — 2010 рр. — заступник голови — начальник Управління Державної податкової адміністрації в Полтавської області.

Червень — липень 2010 р. — перший заступник голови податкової міліції України.

Липень — грудень 2010 р. — перший заступник голови Державної податкової адміністрації України

Указом № 1239/2010 від 25.12.2010 р. Юрія Захарченка призначено Головою Державної податкової служби України.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати