Перейти до основного вмісту

ПОСТФАКТУМ

04 листопада, 00:00

Сергій КОПИЛОВ, кандидат історичних наук, професор, декан історичного факультету КПДУ:

— Поява двох книг видавничого проекту газети «День» — «Україна Incognita» та «Дві Русі» — є результатом роздумів групи науковців-істориків і журналістів над ключовими процесами, які мали місце на українських теренах упродовж різних епох. Спираючись на грунтовні джерела, автори — поважні історики, філософи, культурологи — спробували осягнути ключові етапи національної історії та українсько-російських взаємовідносин. Зокрема, об’єктивно реконструювати закономірності і особливості позицій сторін. Вважаю, що висвітлення складних та надзвичайно насичених епізодів української історії має далеко не академічний інтерес. Висновки, до яких приходять автори вміщених на сторінках книг студій, у тій чи іншій мірі екстраполюються на сучасні суспільні процеси. Зокрема, глибоке і всебічне дослідження історичних аналогів чи антиподів багатьох ситуацій сьогодення, вмотивованості тих чи інших дій як окремих особистостей, так і цілих суспільних колективів, надає можливість всім нам знайти найбільш прийнятні шляхи виходу з них. Бажаю успіхів видавцям проекту газети «День» і очікую нових книг започаткованої історичної серії, яка повинна стати справжнім відкриттям України для її громадян.

Володимир ГАЗІН, доктор історичних наук, професор історичного факультету КПДУ:

— Я захищав докторську дисертацію з германістики — це період Веймарської республіки. І от «День» і структурно, і за наповненням мені дуже нагадує «Фосіше цайтунг» — елітарну, можна сказати, фешенебельну газету, що її читала вся еліта Німеччини. Наклад невеликий — 92 тисячі. Але вона була вишукана. Ваша газета впевнено прямує до цього, як на мене, еталону. Я вважаю, що «День» вже виходить на чільне місце і в українській журналістиці, і в українському політикумі, бо без посилання на матеріали вашої газети важко уявити серйозну аналітичну телепрограму... Я впевнений, що розмова, яка йшла сьогодні на презентації навколо двотомника «Україна Incognita» та «Дві Русі», довела, що книги ці дуже потрібні і фахівцям, і широкому загалу читачів. Газета повинна продовжувати серію. І, напевно, було б доцільно у «Дні» створити рубрику, в якій можна було б друкувати цікаві відгуки. І вже з цих відгуків брати ідеї і пропозиції проблемного характеру; на основі цих ідей і пропозицій необхідно продовжити розмову, знову ж таки, на рівні видання нових книжок. Оцей крок, вважаю, буде доцільним.

Марія МАТКОВСЬКА, старший викладач кафедри англійської мови КПДУ:

— Зустріч надзвичайно потрібна, необхідна, корисна, натхненна, з обох сторін з великим духовним потенціалом. Я газету «День» знаю добре, як і головного редактора Ларису Івшину. Тому для мене це була велика радість — почути її. Зал, можливо, в перші хвилини прискіпливо придивлявся до гостей з Києва. Але з часом люди оцінили інтелект і енергетику, які буквально випромінювали гості, й те, що «День» робить дуже необхідну справу. А книги в започаткованій серії взагалі надзвичайні. Я ще вчора придбала в Будинку культури двотомник й увечері читала окремі статті. Автори — високоповажні фахівці своєї справи, наприклад такі, як професор Юрій Шаповал. Я його знаю як автора декількох книг, постійно слухала передачі по радіо. Про долю Петра Шелеста там було особливо багато передач. Тобто у «Дня» дуже серйозні автори — Іван Дзюба, Ліна Костенко, Сергій Кримський, Віктор Горобець... Цей перелік — своєрідний знак якості. Мене особливо вразив «Круглий стіл», присвячений 50-річчю з дня смерті Сталіна. Тож цьому добре структурованому, ошатному, оформленому зі смаком виданню я довіряю повністю.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати