Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Атомний» підручник

01 жовтня, 00:00
ВІЦЕ-ПРЕЗИДЕНТ ВАТ «ТВЕЛ» КОСТЯНТИН СОКОЛОВ ПРЕЗЕНТУЄ ПІДРУЧНИК ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ АТОМНИКІВ / ФОТО ПАВЛА СИНЄОКА

До розв’язання проблеми нестачі учбової літератури у вузах долучився великий бізнес, зацікавлений у підготовці кваліфікованих кадрів. Близько тисячі новеньких підручників для майбутніх атомників найближчим часом отримають Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут», Одеський національний політехнічний університет та Севастопольський національний університет ядерної енергетики та промисловості.

Такий подарунок студентам зробили компанія «Енергоатом» та російська Корпорація «ТВЕЛ», яка виробляє ядерне паливо для української АЕС. Презентація видань пройшла в рамках Дня атомної енергетики на Міжнародному енергофорумі «ТЕК України: теперішній час та майбутнє», який відбувся у Києві 24 – 26 вересня. У своєму зверненні до студентів Президент ВАТ «ТВЕЛ» Юрій Оленін зазначив: «Здобуваючи професію атомника, у кожного з вас є реальний шанс домогтися особистого успіху та з честю працювати на благо своєї країни. За умов ренесансу глобальної атомної енергетики, що розпочався, істотно зростає потреба в кваліфікованих кадрах. Ви, нинішні студенти, маєте вершити історію атомної галузі завтра. Саме тому якості та рівню вашої освіти приділяється така пильна увага».

В інтерв’ю «Дню» віце-президент «ТВЕЛ» Костянтин Соколов уточнив, що за пропозицією ректорів українських інститутів перевидані класичні учбові посібники: «Атомні електричні станції з реакторами ВВЭР-1000» та «Турбіни теплових і атомних електричних станцій». «На цьому проект не закінчується: перелік необхідної літератури набагато більший», — пояснив він. Книги передадуть і на атомні станції України.

Окрім того, з 28 вересня по 8 жовтня в трьох профільних українських інститутах пройдуть лекції провідних російських фахівців з вузів із світовим ім’ям, у тому числі Московського інженерно-фізичного інституту та Московського державного технічного університету ім. Баумана. Перед студентами виступлять також фахівці корпорації «ТВЕЛ». На основі доповідей планується випустити учбові посібники. Паралельно в цих же ВНЗ пройде міні-виставка російських ядерних технологій. «Ми привеземо навіть макет тепловиділяючого складання», — пообіцяв К. Соколов.

Ще одним сюрпризом для молодих людей, які отримують технічну освіту в сфері ядерної енергетики, стане персональна стипендія імені Віталія Федоровича Коновалова — колишнього міністра атомної енергетики та промисловості СРСР і першого президента ВАТ «ТВЕЛ». К. Соколов підкреслив, що співробітництво між ВАТ «ТВЕЛ» та НАЕК «Енергоатом» у соціальній сфері розпочалося в 2005 р. За цей період реалізовано безліч проектів у сфері культури та освіти. Традиційно проводяться конкурси малюнків дітей співробітників АЕС України та підприємств «ТВЕЛ», які експонуються в Третьяковській галереї. Щорічно проходять турніри з футболу, організовується відпочинок для дітей працівників компаній. Віце-президент ВАТ «ТВЕЛ» висловив упевненість, що в 2009 році з’являться й нові гуманітарні проекти.

Президент «Енергоатома» Юрій Недашковський пригадав, що сам вчився за такими ж підручниками, але відмітив, що нові книги кращі, оскільки увібрали в себе останній досвід експлуатації ядерних станцій. Керівник компанії підкреслив, що на форумі багато говорилося про перспективи розвитку ядерної енергетики та будівництво нових енергоблоків. «Одне з головних питань — як забезпечити нове будівництво кадрами», — сказав він. Ю. Недашковський зазначив, що основна ядерна наука залишилася в Росії, тому немає нічого дивного в тому, що атомників багатьох країн готують за російськими підручниками.

Голова комітету парламенту з питань науки та освіти, провідний науковий співробітник Інституту світової економіки та міжнародних відносин НАН України Володимир Полохало привітав ініціативу «Енергоатома» та «ТВЕЛу». Він визнав, що проблема забезпечення літературою ВНЗ є дуже актуальною. «Бізнес-структури, орієнтовані на сучасні технології, будують свою діяльність на інтелектуальній економіці та готові вкладати кошти в підготовку висококласних фахівців», — сказав він «Дню».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати