Благополуччя за рахунок інтернату
54-річний Валентин Зінченко винним себе не визнав. У своїх діях він не вбачає складу злочину і вважає їх правомірними. Родина постраждала від аварії на ЧАЕС, квартирне питання не було вирішене, і Валентин Зінченко "вирішив" його за рахунок держави.
Події відбувалися 1995 року. 19 червня Валентин Зінченко дав указівку головному бухгалтерові перерахувати з розрахункового рахунку школи приватній особі 2 млрд. 425 карбованців, які йому начебто надала як позику рада школи, узгодивши свої дії з профкомом. Гроші пішли в рахунок оплати придбаного для сина будинку. Після цього, щоб замести сліди, Зінченко уклав фіктивну угоду з київською приватною фірмою "Промпостачзбут" на постачання опалювальних котлів. Їх, звичайно, ніхто у школі не бачив. У жовтні школа перерахувала на котли 2 млрд. 700 млн. карбованців. У листопаді Зінченко одержав на руки 2 млрд. 200 млн., які вніс у касу школи. Послуги щодо перетворення на готівку обійшлися в 500 млн. тих самих державний грошей.
Таким же чином директор постарався вирішити власне квартирне питання, перерахувавши зі спеціального рахунку школи-інтернату 990 млн. крб. на рахунок власника заставної квартири. Слідство "накопало" чимало епізодів, які свідчать про воістину вовчий апетит директора. Облаштування побуту вилилося школі в 422 млн. 548 тис. крб., перерахованих торговельним організаціям. Придбаний за 53 млн. крб. м'який куточок завдяки кастелянші школи Надії Чепурній (засудженої за співучасть у розкраданні до трьох років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном на один рік) перетворився у бланку рахунку-фактури на напівшерстяні ковдри, підодіяльники, жіночі блузки. Не гребував підробкою підписів матеріально відповідальних осіб та співробітників школи і сам Валентин Зінченко.
Бурхлива діяльність директора щодо вирішення власних проблем за державний рахунок було оцінено в 6 млрд. 537 млн. 548 тис. карбованців. Чернігівський районний суд засудив В. Зінченка до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна і з позбавленням права обіймати керівні посади, пов'язані з обліком та розпорядженням матеріальними цінностями, на три роки. Нещодавно колегія з кримінальних справ Чернігівського обласного суду під головуванням Миколи Ярошенка розглянула кримінальну справу за касаційною скаргою і зменшила термін на один рік, виключивши із загальної суми 2 млрд. 425 млн. Судова колегія вважає, що, перераховуючи цю суму, Зінченко не гадав її привласнити, а, позичивши для придбання будинку, збирався повернути. Остаточно колишньому директорові призначено покарання: сім років позбавлення волі у ВТК посиленого режиму з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати керівні посади на три роки.