Перейти до основного вмісту

БОЛЬОВА ТОЧКА НАШОГО СУСПIЛЬСТВА

ТОП «Дня»: за тиждень: з 9 до 13 квітня
26 квітня, 00:00
Назвавши в своїх листах близько двох десятків матеріалів, опублікованих у «Дні» з 9 до 13 квітня, читачі були одностайними у визначенні лідера нашого рейтингу — першу позицію в топ-листку посіла публікація голови Рахункової палати України Валентина Симоненка «Анатомія корупції». Це зайвий раз підтверджує, що корупція — чи не найболючіша больова точка українського суспільства. Автор розкрив лише одну зі схем перекачування бюджетних (читай — наших з вами) грошей на рахунки приватних фірм і компаній, а далі, можливо, й до кишені цілком конкретної особи. Надійшла ще одна пропозиція про доповнення умов «топу»: харків’янин Олександр Приймак (витяги з його листа ми сьогодні публікуємо) запропонував запровадити ще одну номінацію — кращого журналіста тижня, який би визначався за сукупністю цікавих авторських матеріалів. Ми — не проти. Тим більше, що й самі помітили — у ваших листах називаються декілька цікавих, з вашого погляду, матеріалів одного автора, але розкид голосів між ними часто не дозволяє жодній із публікацій потрапити до топ-листка. Що ж до підсумків читацького голосування, то на цей раз чітко визначилася не п’ятірка, а шістка лідерів. Тому сьогодні топ-листок має трохи «подовжений» вигляд. П’яте місце розділене між Миколою Несенюком та Євгеном Зарудним. Не можна не помітити, що в топ-листку репрезентовано публікації на різні теми: економіки, філософії, історії, екології. Відразу видно — парламентські вибори закінчилися й знову з’явився інтерес не лише до політики. Однак час представити лауреатів і, як завжди, ваші міні-рецензії.

1.Валентин СИМОНЕНКО «Анатомія корупції» («День» №67).

— Представлений матеріал за своєю значущістю нівелює нещодавній «касетний скандал» до рівня прикрого, незначного випадку. І якщо ВР минулого скликання вважала за потрібне приділити йому увагу, то Верховній Раді нинішнього скликання не помітити кричущі факти корупції, висвітлені в статті голови Рахункової палати, і не відреагувати на них — просто неприпустимо. Ця «бомба» не могла не вибухнути. Добре, що це сталося після виборів, інакше публікацію віднесли б до розряду «чорного передвиборного піару».

Дмитро МАРТИНОВ, Київ

2.Володимир ШКОДА «Цей мінливий модний світ» («День» №65).

— Володимир Шкода підняв глобальну ідею ротації людей, ідей і речей — як нескороминущу суть реального земного життя, на відміну від швидкоплинної моди. «Вічна мода» на нескороминуще — це і є наш шлях виходу зі всіляких криз, бо в нас ствердилася мода на все «їхнє», а свого і, багато в чому, ВІЧНОГО — не помічаємо!

Тамерлан ФІДАРОВ, Київ

3.Анатолій ГАЛЬЧИНСЬКИЙ «Українська економіка: до і після виборів» («День» №66).

— Те, що «за рівнем економічного зростання Україна ввійшла минулого року до групи країн світу, які лідирують», свідчить про подолання негативної тенденції тривалого падіння економіки. А головне — досягнуто це за мінімальної (якщо взагалі — не за відсутності) допомоги міжнародних фінансових інституцій. Ми маємо ще одну можливість пересвідчитися в тому, що покладатися варто на власні сили та власний інтелект.

Володимир ЛАЗАРЄВ, Київ

4.Віталій МЕЖЖЕРІН «Міська екосистема дає збій» («День» №66).

— Віталій Межжерін поставив проблему, актуальну не лише для міст. Психологія нашого бізнесу (якнайбільше увірвати, а після нас — хоч потоп) неминуче призведе до того, що рано чи пізно суспільство змушене буде затрачати величезні кошти на відновлення та підтримку рівноваги екосистеми. Якщо, звичайно, ми хочемо жити на Землі, а не на великому звалищі.

Микола ТАРАН, Київ

5.Микола НЕСЕНЮК «Гра слів» («День» №68) і Євген ЗАРУДНИЙ «Карибські «козаки» і дніпровські «флібустьєри» («День» №69).

— Десять років — лише гра слів. Під цю гру обібрали українців. Хтось набив гаманці, а далі що? Лише творячи щось для країни, в якій живеш, лише віддаючи людям, людина може отримати істинне щастя, а віруюча людина — ще й «життя вічне».

Чи були запорізькі козаки розбійниками? Безперечно — ні! Це на їхні землі нападали зі всіх сторін, заганяючи їх у кабалу, вбивали, грабували, відводили в полон і продавали в рабство їх матерів і батьків, дружин і дітей, сестер і братів. За законами православ’я вони зобов’язані були захищати свою землю, свій народ, свою віру, ведучи Священну боротьбу з ворогами. Бо гріх, як говорить православна церква, на тих, хто почав творити зло проти твого народу, проти твоєї віри.

Владислав КОМОВ, Київ

НевТОПтані думки

По-перше, пропоную запровадити ще одну номінацію — «Кращий журналіст тижня». Із врахуванням суботнього №64 за попередній тиждень (які іноді «проскакують» до Харкова із запізненням), такою вважаю Діану Базиляк за інтерв’ю з Володимиром Молчановим і Кірою Шаховою («День» №68) плюс репортаж із презентації книги «Історія українського кіно» («День» №66). В інтерв’ю практично повністю виявлено блискучі особистості зовсім не простого Володимира Молчанова (котрий уміє навіть правильно ставити наголос у слові «украинский»!) і енциклопедично привабливої та мудрої Кіри Шахової.

По-друге, п’яти позицій виявилося замало, щоб відзначити всі цікаві публікації, тому решта — в «невТОПтаних» думках. Оксана Омельченко знаходить оптимальний баланс між сном і неспанням у статті «У гостях у Морфея» («День» №66). У тому ж номері невтомна Клара Гудзик знайомить нас із гостро актуальними «Церковними новинами», а Людмила Рябоконь пропонує подискутувати на тему, чому «Вчитель міняє професію». А можливо, варто узаконити батьківські «премії» вчителям, які сподобалися? У №67 виявлення тієї «золотої щілини» для спілкування з астралом Ігорем Римаруком, що віддає «перевагу ролі генія на сцені, ніж — блазня в парламенті» — інтерв’ю «Потаємні небеса» від Ігоря Островського. Марчин Круль «Польська Жакерія» — тонкий аналіз і прогноз розплати за «лівацькі» настрої сільськогосподарського розвитку, що мають, виявляється, спільні риси і в нас, і в поляків.

Олександр ПРИЙМАК, Харків

Учора в нашій редакції відбулося нагородження читачів-переможців «Топу» за підсумками березня (подробиці — в завтрашньому випуску «Пошти «Дня»). А ми чекаємо на ваші думки про публікації «Дня» за поточний тиждень — з 23 до 27 квітня. Як завжди, за адресою: 04212, Київ-212, вул. Маршала Тимошенка, 2л; e-mail: privat@day.kiev.ua. На конверті зазначте: «Топ «Дня».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати