Час гарячих заробітків
Навіть на нашому жорстокому ринку праці з’явилося досить місця для шукачів тимчасового заробітку (а за даними соцопитування, понад третина студентів збираються витратити свій літній час саме на це). І хоч ліміт 18 років ще залишився в більшості роботодавців, та досвід роботи вже майже не стає каменем спотикання у шукачів роботи. За сучасних умов існує дуже багато способів дістати гроші. Почнемо з найпростіших. За 10 — 25 гривень в день можна піти розклеювати оголошення або роздавати рекламні листівки. Головною перевагою такого заробітку грошей є те, що добре попрацювавши в першу половину дня, можеш спокійно відпочивати після обіду і навпаки, добре виспавшись зранку, можна всю роботу зробити ближче до вечора. Якщо ж у вас є досвід роботи з людьми, комунікабельність та активність, то ви за аналогічну платню також зможете займатися розповсюдженням лотерейних квитків.
Можна працювати розповсюджувачем різного роду товарів (від жіночої косметики до астрологічної літератури). Це також робота з вільним графіком, але її недоліком є те, що розмір вашої заробітної платні напряму залежить від кількості проданого вами товару. Тож якщо у вас досить вміння і нахабства, щоб продати набір гайкових ключів шістдесятирічній бабусі, то ця робота саме для вас.
Впевненим у своїх силах хлопцям буде не важко знайти роботу на будівельних майданчиках приватних будинків, що як гриби після дощу почали зростати в усіх куточках Києва. За те, що ви будете розвантажувати та носити цеглу, дошки чи інші будівельні матеріали, отримуватимете 25 — 40 гривень в день. Хочу додати, що в оплату, здебільшого, входить харчування, цигарки й напої.
Літо — пора відпочинку, тож більшість постійних працівників йде у відпустки, тимчасово звільняючи свої робочі місця. Тож у вас є реальний шанс знайти, як мінімум на місяць, непогану роботу. Найкраще для цього підходять місця (заклади) громадського харчування, де окрім вищезгаданої причини набирають додаткових робітників у зв’язку зі збільшенням клієнтів у літній період. Якщо ви готові мити посуд, прибирати чи обслуговувати клієнтів, то це місце може бути вашим.
Маючи первинний грошовий запас, не слід забувати про такий старий добрий спосіб заробити гроші, як продаж високоліквідних товарів у громадському транспорті. Перевагою такого виду заробітку є його неконтрольованість державою, тобто вам не потрібно сплачувати податки. Але є й свої недоліки: по-перше, це може призвести до конфлікту з тими, хто постійно торгує на цих місцях, а по-друге — не всі товари, як- то газети, можна продати за один день, а наступного дня вчорашню газету вже ніхто не захоче купувати, що підвищує ризик втрати не тільки прибутку, а й початкового вкладу.
Студентам-практикантам не слід забувати про можливість продовжити свою співпрацю з організацією, де проходила практика. Для цього лише необхідно себе зарекомендувати як сумлінний і невтомний працівник, що готовий вкласти душу в свою роботу. Якщо ви це змогли довести, то місце ваше, як мінімум, до кінця літа.
Якщо ж ви не бажаєте чи не маєте змоги самостійно шукати місце праці на літо, то за вас це, за незначний грошовий внесок, здебільшого від 20 до 50 гривень, може зробити одне з кадрових агентств, більшість з яких орієнтуючись в сьогоднішньому попиті на роботу виділили в окрему рубрику своїх проспектів тимчасову роботу на літній період. В агентствах, до яких ми зверталися, нас запевнили, що робочих місць вистачить на всіх, тож якщо ви хочете отримати роботу на літо з солідною платнею й зручним для вас графіком роботи, сміливо звертайтеся до професіоналів.
У найгiршому разi, студентам можна звернутися до бухгалтерії своїх навчальних закладів. Адже майже в кожному ВУЗі на період напливу абітурієнтів набирають бажаючих посидіти на реєстрації своїх молодших товаришів.
Як бачите, роботу на літо знайти не так вже й тяжко. Але не забувайте, що робочих місць не так вже й багато, тож якщо ви дійсно зібралися цим літом попрацювати, то кидайте все й мерщій біжіть шукати собі робоче місце, а то може статися так, що його займе хтось інший.