Перейти до основного вмісту

«Чим ми гірші?»

12 червня, 00:00
За роки незалежності до лексикону українського громадянина впевнено ввійшли слова «євроремонт», «європлитка», «євродизайн» і інші, символізуючи собою якість, яка відрізняється від вітчизняної в кращий бік. Так, природним шляхом, не чекаючи на «високі» ухвали, в нашому житті почався процес, який хочеться назвати євростандартизацією, хоч насправді це — всього лише прагнення до неї. За її міркою все має бути красивим і стильним. Але не багато наших співвітчизників розуміють, як же саме виглядають євростандарти. Особливо в будівництві. Як говорив мій друг, наводячи для прикладу столичний майдан Незалежності: «У Європу ми рухаємося не звичайним, а підземним шляхом». Тому «День» і вибрав підземний торговельний центр «Глобус» на майдані Незалежності для того, щоб спитати у громадян на тлі контрасту блиску євромаркету і напівтемного підземного переходу, який прості люди називають просто «труба», думку з приводу євростандартів. А запитання звучало так:

— ЧИ ЗДАТНА УКРАЇНА КОЛИ-НЕБУДЬ НАБЛИЗИТИСЯ ДО ЄВРОСТАНДАРТІВ? ЧОМУ МИ ТАК ПОВІЛЬНО РУХАЄМОСЯ В БІК ЄВРОПИ?

Віктор, військовий:

— Ми дуже погано працюємо. Для досягнення рівня євростандартів треба більше і краще працювати.









Ірина БЄЛОКОНЬ, службовець:

— Важко це буде зробити. Ми мислимо по-іншому. Найголовніше — це психологія, мені так здається. Я гадаю, що для досягнення євростандартів потрібні рішуча політична воля та економічні можливості.








Олександр ДОРОШЕНКО, лікар:

— У країни немає досвіду. Тому процес іде повіл ьно, але методика напрацьовується. Існують ще й суперечності в суспільстві: ідеологічні, політичні, і все це разом впливає на процес інтеграції.








Ганна БУКЕТ, молода мама:

— Нашій країні нереально наблизиться до Європи, тому що середній клас матеріально не забезпечений. Все залежить від економіки. Ми зараз належимо до країн, де є лише багаті і лише бідні.






Розаліна ГАБУНІЯ, робітниця:

— А чим ми гірші за інших? Я гадаю, що західні люди більш чесні. А чому? Там завжди була віра. Вони все-таки бояться Бога. Нещодавно я прочитала, що більшість мільйонерів — євреї, а вони завжди були найбільш віруючою нацією. Вони намагалися бути чесними перед Богом і перед людьми. Також необхідно думати про ближнього, а не лише про себе. Щоб крамниці були не музеями, а щоб можна було зайти й щось купити, а не лише подивитися.

Вадим НІКУЛІН, працівник «Промінвесту»:

— Мені здається, що все впирається в законодавство. По- перше, необхідно прийняти рішення з податками. Великі податки не стимулюють розвитку виробництва. Інвестиції, своєю чергою, також не збільшуються. Чим менші податки, тим більше інвестицій. Адже великі інвестиції сприяють збільшенню кількості і, головне, якості вироблюваних товарів. Внаслідок цього частка прибутку буде йти не на податки, а, знову ж таки, на збільшення потужностей. В свою чергу це приведе до того, що все-таки колись станеться інтеграція України до Європи.

Олександр ПЛЕТНЬОВ, гість столиці з Хмельницького:

— Здатна, але тільки не знаю, чи варто. У нас повинна бути своя відмінна особливість. Не обов’язково в усьому йти за прийнятими стандартами. Можливо, в Європі нас і не хочуть бачити?

ДОВІДКА «Дня»

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ — політико-економічне об’єднання 15 європейських країн. Країни-члени — Бельгія, Данія, Німеччина, Греція, Іспанія, Франція, Ірландія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Австрія, Португалія, Фінляндія, Швеція, Велика Британія. Це 3191 тисяч кв. км і 375,3 мільйона населення. (Для порівняння: США має 9373 кв. км та 275,1 млн. населення). Кандидатами на вступ до ЄС є 13 країн: Чехія, Польща, Угорщина, Словаччина, Словенія, Латвія, Литва, Естонія, Кіпр, Мальта, Болгарія, Румунія, Туреччина. Початок нової хвилі розширення ЄС планується з 2004 року. Вважається, що членами Союзу стануть перші десять країн-кандидатів зі списку. З Туреччиною переговори про вступ не розпочато. Норвегія, Швейцарія, Ліхтенштейн, Ватикан, Андорра, а також країни-учасниці СНД — не є членами або кандидатами на вступ до ЄС.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати