Перейти до основного вмісту

Домашнє пекло

01 червня, 00:00

Днями голова Української асоціації Міжнародної амністії Наталка Дульнєва презентувала доповідь про ситуацію, яка склалася в Україні з дотриманням прав людини у 2006 році.

Найважливіші висновки: в Україні звичним явищем продовжують залишатися тортури та жорстоке поводження міліціонерів із затриманими, існує високий рівень захворюваності на туберкульоз (за даними ВОЗ, ми — на восьмому місці в Євразії), безкарність за домашнє насильство та неодноразові випадки нападів на расовому та антисемітському грунті.

Про нечувані масштаби домашнього насильства в родинах українців розповіла народний депутат України п’ятого скликання, президент правозахисного центру «Ла Страда — Україна» Катерина Левченко. Так, за даними правоохоронців, протягом чотирьох місяців 2007 року за фактами домашнього насильства міліція виїжджала 38 тисяч разів, а на облік поставлено понад 21 тисячу осіб, які вчинили цей злочин. З цього приводу винесено більше 25 тисяч офіційних попереджень, понад 24 тисячі винних оштрафовано (на сьогодні штраф залишається основним видом покарання, в тому числі, й за фізичне насильство). Також, згідно із дослідженнями соціальних служб, нині 180 тисяч сімей перебувають у кризовому стані, тобто ті, де батьки — інваліди, хворі на алкоголізм, СНІД, знаходяться в місцях позбавлення волі або з інших причини не опікуються дітьми.

«Більшість потерпілих від домашнього насильства — діти, жінки та люди похилого віку, — наголосила Катерина Левченко. — Зокрема, у нас дуже поширені тілесні покарання дітей і вони не сприймаються суспільством негативно. Б’ють дітей як у бідних, так і у багатих родинах. Ми дослідили, що від цього страждає майже половина маленьких громадян».

На думку Катерини Левченко, нині варто удосконалити українське законодавство, аби воно не сприяло, а все-таки перешкоджало розвитку домашнього тероризму. Наприклад, хоча б взяти норму закону, в якій йдеться про те, що арештувати винного можуть лише після триразового звернення жертви до міліції. Однак протягом цього часу в сім’ях нерідко справа доходила і до вбивства або нанесення тілесних ушкоджень. Окрім цього, потрібно збільшити кількість притулків для жертв насильства та посилити увагу до цієї проблеми місцевих органів влади, вважає депутат.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати