Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Допоможе музика

Елтон Джон пожертвував кошти на підтримку ВІЛ-позитивних дітей України
22 лютого, 00:00
ЕНН ЕСЛЕТ (ЛІВОРУЧ) ТА ОКСАНА БРИЖОВАТА (ПРАВОРУЧ) ПОГОДЖУЮТЬСЯ, ЩО НАЙСКЛАДНІШИМ ЗАВДАННЯМ ПРОЕКТУ СТАНЕ ПОШУК БАТЬКІВ ДЛЯ ВІЛ-ПОЗИТИВНИХ ДІТЕЙ / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Стверджувати зайвий раз, що Україну охопила епідемія ВІЛ/СНІДу, не має потреби — цифри говорять самі за себе. За даними МОЗ, нині в Україні зареєстровано 122 тисячі ВІЛ- інфікованих, серед яких 17 тисяч — це діти, народжені від інфікованих матерів (у 1600 лікарі підтвердили діагноз). Щоб допомогти хворим дітям, в Україні розпочинається п’ятирічний проект «Покращення життя ВІЛ-позитивних дітей та їхніх родин», який ініціював Фонд Олени Франчук «АнтиСНІД» спільно зі СНІД- фондом Елтона Джона та британським благодійним фондом «Велика лотерея». Проект охопить 11 регіонів країни, де зафіксована найбільша кількість ВІЛ-інфікованих дітей (наразі організатори їх ще не визначили).

Вперше про цей проект стало відомо у липні 2007 року, напередодні безкоштовного благодійного концерту Елтона Джона у Києві, який був присвячений боротьбі зі СНІДом в Україні. Саме тоді Фонд Олени Франчук «АнтиСНІД» оголосив про виділення гранту СНІД-фондом американського співака у розмірі 2,5 мільйона доларів для проекту, спрямованого на допомогу дітям, що постраждали від епідемії ВІЛ/СНІДу (ще один мільйон доларів виділив фонд «Велика лотерея»). Як зазначає директор з міжнародного розвитку СНІД- фонду Елтона Джона Енн Еслет, діти — це особлива категорія хворих, і щоб допомогти їм, немає значення, у якій країні вони живуть. За 15 років існування СНІД-фонд виділив понад 125 мільйонів доларів для реалізації програм у 55 країнах світу. Наразі допомогу отримають українські діти.

Основні завдання проекту, за словами голови Фонду «АнтиСНІД» Олени Франчук, — допомогти 1500 ВІЛ-позитивним дітям, що нині проживають у кризових та проблемних сім’ях (за даними МОЗ, 70% інфікованих дітей народжені в соціально неблагополучних родинах), а також знайти нових прийомних батьків для ВІЛ-позитивних дітей, які виховуються у притулках (таких наразі 481).

— Як показує світова практика, пошук та підготовка майбутніх прийомних батьків, всиновлювачів та опікунів, а також підготовка дітей до усиновлення чи проживання у прийомних родинах стануть найскладнішим завданням нашого проекту, — зазначила пані Франчук. — Ні для кого не секрет, що в Україні діє досить складна і довготривала процедура усиновлення. Якщо зазвичай батьки шукають собі дитину для усиновлення, то у випадку із хворими дітьми, зокрема ВІЛ-позитивними, все навпаки — об’єктом пошуку стає родина. Оскільки за 20 років епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні було усиновлено всього 17 дітей, то наразі наша мета — знайти нові родини хоча б для 96 дітей-сиріт. Якщо після завершення проекту ця цифра буде більшою, ми будемо щасливі.

Також проект передбачає залучення міжнародного досвіду роботи з ВІЛ-позитивними дітьми, батьками та вчителями. Для цього у всіх регіонах, де діятиме проект, створять робочі групи у складі психологів, соціальних працівників та юристів. Спільно з румунськими колегами з організації Romenian Angel Appeal українські фахівці проведуть консультації, юридичні та психологічні тренінги з проблемними родинами, де виховуються ВІЛ-позитивні діти. Як запевняє Іоана Драган, представник Romenian Angel Appeal, майже 20% хворих дітей не знають про свій ВІЛ-позитивний статус. А це так чи інакше впливає на їхню поведінку, ставлення до зовнішнього світу та однолітків. Тому так важливо, щоб на етапі розкриття ВІЛ-статусу діти відчували чиюсь підтримку, у першу чергу — родинну. Пані Драган зауважує, що завдяки цьому у них зникає почуття тривоги за своє майбутнє, підвищується відповідальність за власне здоров’я, а також не втрачається довіра до батьків. Щодо роботи з дітьми- сиротами, то, як уже зазначалося, всі зусилля вітчизняних та закордонних фахівців будуть направлені на підготовку потенційних батьків.

Інший, не менш важливий напрям проекту, — підвищення обізнаності вчителів та працівників дошкільних закладів про ВІЛ/СНІД та роз’яснення їм особливостей виховання інфікованих дітей.

— Щоб сформувати толерантне ставлення до дітей та уникнути дискримінації, наші консультанти працюватимуть з освітянами. За підтримки обласних відділів освіти ми запланували провести тренінги із трьома тисячами вчителів та вихователів, — розповіла представник фонду «АнтиСНІД» Оксана Брижовата. — У цілому послуги, які отримають ВІЛ-позитивні діти від нашого проекту, мають доповнювати ті, що вже існують у державі. Лише так ми протягнемо руку помочі усім, хто її потребує.

Чи продовжить роботу проект «Покращення життя ВІЛ-позитивних дітей» через п’ять років, його організатори бояться прогнозувати. Але в будь-якому разі вони сподіваються, що він існуватиме в подальшому або за підтримки держави, або за рахунок донорських коштів. Хочеться вірити, що ні в кого не підніметься рука поставити крапку у справі, яка стосується життя дітей.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати