Перейти до основного вмісту

Empty Title

27 лютого, 00:00
Short News КОРОТКО / Суспільство Суспільство Муніципальну реформу в Миколаєві розпочали зі школи Зміна системи міського управління народною освітою є одним з етапів муніципальної реформи, що її розпочато місцевими депутатами. Нова система пропонує перехід на контрактну систему та відбір учителів для кожної школи за конкурсом. Займатися цим буде науково-методичний центр, який створюється замість міськметодкабінету. При ньому ж діятиме й центр комп'ютерної підтримки іноваційних технологій, де планується сконцентрувати та узагальнити вчительський досвід з усієї країни. Кожна школа отримає розрахунковий рахунок для провадження "господарчої" діяльності (додаткові уроки, репетиторство, факультативи, курси тощо). Контракт же з директорами шкіл укладатиме безпосередньо голова міськради, повідомляє кореспондент "Дня" Даниїл КЛЯХІН. У Хмельницькому більше шлюбів, ніж розлучень Мабуть, найвелелюбнішою хмельничанкою треба визнати 49-річну В., яка взяла шлюб увосьме. Її щасливому обранцеві теж є про що згадати - В. його четверта дружина. Однак на співробітників загсу цей факт не справив особливого враження - торік Хмельницьким міськвідділом загсу зареєстровано 1851 шлюбів, з яких 696 - далеко не перші. Кількість розірваних шлюбів трохи менша - 1322.
Наймолодшою в місті нареченою стала 15-річна Л., її половині - 17; найстаршою - 74-річна К., її чоловікові - 89. Зареєстрована така максимальна різниця між тими, хто бере шлюб, - чоловік старший за свою дружину на 28 років, дружина за чоловіка - на 15 років, повідомив кореспондент "Дня" Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ. Самогубства на Кіровоградщині Того року на Кіровоградщині було вчинено 300 самогубств, серед тих, хто власноруч обірвав своє життя 12 підлітків, повідомляє кореспондент "Дня" Віктор ІЩЕНКО. Кримінал Неспроможність прогодувати другу дитину підштовхнула батьків до вбивства новонародженого Чернігів. Днями труп немовляти в поліетиленовому пакеті знайшла сторож середньої школи №6. А за добу міліція знайшла батьків новонародженого, котрі живуть неподалік. Як повідомив кореспондента "Дня" Сергія Циганкова підполковник Сергій Іваненко, заступник начальника Чернігівського міського управління міліції, друга дитина для 30-річних батьків була небажаною.
Ганна, майбутня мати, не ставала на облік у жіночій консультації. Вона народжувала вдома, а ввечері чоловік виніс поліетиленовий пакет із дитиною до шкільного двору й залишив у ящику для сміття. Аргументом горе-батьків були посилання на неспроможність прогодувати нового члена родини. Експертиза встановила, що дитина народилася здоровою. Вирішують питання про порушення проти "батьків" кримінальної справи за статтею 98 Кримінального кодексу - вбивство новонародженого. Арсенал зброї вилучений у затриманих здирників Волинська область. 14 лютого серед білого дня на одній з вулиць древнього Володимира-Волинського четверо невідомих вимагали в місцевого жителя, 30-річного інспектора митної служби Євгена М., $2500, повідомляє кореспондент Василь Черняк. Він не розгубився й звернувся по допомогу до працівників міліції. Правоохоронці швидко затримали вимагачів. Ними виявилися ніде непрацюючі місцеві жителі 30-річний Степан В., 27-річний Андрій Б., 26-річний Михайло Р.
Здавалося б, рядовий епізод у щоденній діяльності міліції, але на оперативників чекали сюрпризи під час обшуку в помешканнях затриманих. На квартирі в Степана В. було вилучено дрібнокаліберну гвинтівку ТОЗ-8 та 63 набої до неї, пістолет-кулемет Шпагіна та магазин з 29 набоями до цієї грізної зброї часів Великої Вітчизняної війни. А вдома в Михайла Р. було виявлено один кілограм тротилу з електродетонатором, гумовий кийок, набої до газового пістолета. Слідство, яке проводять працівники Новоград-Волинського міськуправління УМВС України в області, намагається встановити злочинний шлейф, який тягнеться за цією зброєю, а також причетність молодих людей до інших злочинів. Розшукуються також інші члени цього злочинного угруповання. Фальшивий Шевченко зайняв місце святого Володимира Кіровоградська область. Помошнянська територіальна транспортна прокуратура порушила кримінальну справу щодо трьох жителів Черкас - 20-річного Мостового і 21-річних Мальованого й Індєйкіна. Їм пред'явлено звинувачення у виготовленні та збуті фальшивих державних казначейських білетів, повідомляє кореспондент "Дня" Данило Кляхін.
Фальшивомонетників затримали співробітники лінійного відділення міліції на станції Кавуни Миколаївської області. У тутешній касі вони, купивши два квитки на поїзд, що вирушав до Черкас, розплатилися 100-гривневою купюрою. Касирка, розглянувши банкноту, запідозрила щось негаразд і повідомила до місцевого відділення міліції. Злочинців одразу ж затримали.
Як повідомив "День" Валерій Шмурянов, начальник відділу Управління по боротьбі з економічними злочинами миколаївського УМВС, фальшивку була виготовлено на справжній "одиничці", на яку злочинці наклеїли виготовлені на ксероксі цифри "100" й портрет Шевченка. Під час обшуку в Мостового було виявлено ще п'ять таких купюр. Іноземці активно "постачають" в Україну фальшиві долари Днями в харківському обласному суді почалося слухання першої в регіоні справи зі збуту фальшивих доларів США іноземними громадянами, повідомляє кореспондент "Дня" Володимир СКІЧКО. На лаві підсудних перебувають троє іноземних студентів: двоє з Йорданії - Аль Коралл Ваіль Абіл, Ахедех Фатхи Али та Аль Ахрас Магед Мохамед з Ізраїлю. Всього ж згідно матеріалів кримінальної справи за статями 79 частина 2 (виготовлення та збут фальшивої іноземної валюти) та 80 частина 2 (незаконні валютні операції) КК України до неї причетні ще два громадянина Йорданії - Таху Мохамед Алі та Маайтах Мохамед Сулейман, а також один харків'янин Віктор Манаєнко, до речі, раніше судимий.
Кримінальна справа порушена 15 березня 1996 року, коли при збуті 100-доларової банкноти робітники СБУ затримали двох нинішніх звинувачуваних. Співробітники відділу боротьби з корупцією та організованою злочинністю встановили, що контрабандне ввезення валюти з країн Ближнього Сходу в Україну здійснювалося авіарейсами.
Майже 15 тисяч американських доларів здійснили цей шлях. Роль контрабандиста відводилася одному з обвинувачуваних, інші ж займалися збутом підробних 100-доларових купюр. Високу поліграфтехніку виконання фальшивок викрила експертиза. Проте, для неозброєного ока чудово виконані рельєфні тиснення, кольорові волосинки, та виняткова поліграфія не залишали сумнівів щодо справжності грошових знаків. Збутники фальшивої валюти робили ставку на гонитву обивателя за низьким курсом при обміні грошей на руках. Освіта і наука Міннауки України планує підписати угоду з радою наукових досліджень Туреччини Учора делегація Міністерства України у справах науки і технологій на чолі з міністром - академіком Володимиром Семиноженком відбуває до Турецької Республіки. Як повідомили агентство УНІАН у прес-службі Міннауки, під час візиту планується провести переговори та підписати Угоду між Міннауки України і радою з наукових та технічних досліджень Турецької Республіки (TUBITAK) про співпрацю в галузі наукових та технічних досліджень. Ліквідації військових кафедр у цивільних вузах не передбачається Молодіжна громадська організація "Молодіжні соціалістичні бригади" (МСБ) за дорученням студентів провідних вузів Києва та Харкова звернулася до Президента України, Голови ВР та Комісії ВР з питань оборони та держбезпеки з листом, в якому висловила занепокоєння студентів можливими планами щодо ліквідації військових кафедр у більшості вищих навчальних закладів.
Як пояснило агентству УНІАН джерело в керівництві Міносвіти, у Міноборони розглядається концепція реформування військової освіти в умовах зменшення числа офіцерів запасу. Як нас запевнили, цього року ніяких змін не передбачається, корегуватиметься тільки кількість слухачів на наступний рік.
Також поінформовано, що на оперативній нараді в Міносвіти міністр освіти М. Згуровський висловився за збереження військових кафедр у структурі цивільної освіти. Головна мета реформи, за словами джерела, - узгодження навчальних планів та програм. При цьому наголошується, Міносвіти нині виступає за збереження відстрочки для студентів. Шкурка вичинки не варта? Гучна сенсація про успіх шотландських учених, які вперше вивели генетичного двійника вівці та перспектива дублювання (клонування) собі подібних серед гомо-сапієнс, яка відкривається при цьому, викликала неоднозначну реакцію американців.
Опитування, проведене телекомпанією АВС під час програми "Нічна лінія", виявив, що 50% американців однозначно не схвалюють наукові дерзання в цій галузі, проте 53% вважають, що клонування тварин можна дозволити в ім'я наукового прогресу. З 519 дорослих учасників "Нічної лінії" 87% висловилися за те, щоби заборонити досліди по створенню людей-клонів з тієї причини, що ці досліди аморальні. 93% американців проти того, щоб особисто їх було клоновано, однак 6% все ж-таки згодні завести власний "дубль".
Тим часом сам "батько" вівці - шотландський дослідник з Единбурга Іан Вілмут заявив, що він приступає до створення клону-ягня знаменитої вже Доллі, проте мова іде про відпрацювання техніки клонування виключно на тваринах, але не на людях, повідомляє Рейтер. Тисячі супутників одночасно Цифри, що характеризують не надто віддалені перспективи розвитку супутникового бізнесу, здатні справити враження навіть на людину, далеку від космічної техніки.
У найближчі 10 років передбачається вивести на навколоземні орбіти більше 1.700 супутників різного комерційного призначення, з яких основна частина призначатиметься для забезпечення зв'язку. Причому нарощування темпів виводу космічних апаратів має відбуватися дуже стрімко. 1996-го року 22 ракети вивели 29 супутників, цього року під час 45 запусків ракет планується вивести 76 супутників, а 1998-го року - 121 супутник за допомогою 61 носія. За оцінками журналу "Бізнес вік", сумарний обсяг бізнесу, пов'язаного з використанням супутників до 2000 року може більш ніж потроїтися й досягти 29 мільярдів доларів. А обсяг світового ринку послуг з виводу космічних об'єктів на орбіту, згідно з прогнозами експертів, зросте з 14 млрд доларів у період з 1996-го до 2000-го року до 20-25 млрд доларів у 2001-2010 роках, повідомляє кореспондент "Інтер-ТАКС". Українські "зелені" вимагають беззастережного закриття ЧАЕС "Грінпіс-Україна" вважає, що Чорнобильська АЕС повинна бути закрита навіть за умови, якщо Європейський банк реконструкції та розвитку відмовиться надати фінансову допомогу на закінчення будівництва атомних блоків на Рівненській та Хмельницькій АЕС, які повинні будуть компенсувати потужності ЧАЕС.
У представництві організації в Києві УНІАН повідомили, що під час зустрічі директорів ЄБРР з представниками громадських організацій України останні висловили занепокоєність можливим фінансуванням будівництва реакторів на атомних станціях, а також тим, що громадськість та екологічні організації України не були достатньо поінформовані про проведення громадського обговорення проекту добудови реакторів. Бразильці наводять лад у торгівлі людськими органами Президент Бразилії Фернанду Енріке Кардозу підписав закон, що гарантує забезпечення хірургічних центрів країни достатньою кількістю "донорського матеріалу", що використовується під час операцій з пересадки органів. Виник цей документ у зв'язку з тим, що в одній із державних клінік міста Сан-Паулу, де велика кількість бідних чекають своєї черги на операцію, викрили спекуляцію людськими органами: замість того, щоб використовувати їх при операціях незаможних черговиків, дирекція клініки збувала за карколомною ціною живі нирки, печінку, серця та інші органи приватним медичним закладам. Як наслідок, тільки заможні люди могли належним чином подбати про своє здоров'я.
Полеміка з цього делікатного приводу, що розгорнулася по всій країні, підштовхнула владу видозмінити перший варіант відповідного законопроекту. Зокрема було вирішено відмовитися від принципу обов'язковості, який полягає в тому, щоб використовувати у медичних цілях органи людей, які загинули внаслідок нещасних випадків, без узгодження з їхньою ріднею. У кінцевому варіанті закону йдеться, що будь-яка людина може скласти заповіт, в якому вона забороняла б використовувати свої органи у донорських цілях. Його бажання має фіксуватися у посвідченні особи та правах водія. Окрім того, згідно з ухваленим законом, не можна залишати тіло для медичних дослідів, якщо його не змогли впізнати.
Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати