Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Фото зі своєю долею...»

Виставка «Дня» в Луцьку — перші враження
12 березня, 12:07
УПРОДОВЖ УСІХ ДНІВ ЕКСПОНУВАННЯ ФОТОВИСТАВКИ «Дня» В ЗАЛІ БІБЛІОТЕКИ СНУ МОЖНА ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ НА «День» ТА ПРИДБАТИ ВИДАННЯ З НАШОЇ БІБЛІОТЕКИ. ПОСПІШАЙТЕ, ПОПИТ НА НИХ МОЖЕ ПЕРЕВИЩИТИ ПРОПОЗИЦІЮ!

Минулої п’ятниці у залі бібліотеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки було надзвичайно людно: тут за участі головного редактора «Дня» Лариси Івшиної відкрилася фотовиставка найкращих світлин Фотоконкурсу «День»-2013, а також відбулося представлення нової збірки «Підривна література» з Бібліотеки газети. Насправді презентація переросла в динамічну і глибоку розмову про гострі проблеми сучасності. Адже корені їх, як переконливо довела Лариса Олексіївна, — у нашому незасвоєному минулому. Що вкотре доводить актуальність і важливість роботи «Дня» з поширення історичних знань.

Нині гостинна зала бібліотеки СНУ відкрита до всіх охочих побачити життя України 2013-го року, зафіксоване у кадрах фотографів-професіоналів та аматорів. Тим паче що спеціально для волинян експозиція доповнена стендом, присвяченим подіям Євромайдану. Нагадаємо, що виставка триватиме до 23 березня і до того ж часу відвідувачі можуть проголосувати за найкращу, на їхній погляд, світлину.

Також у ці дні на місці можна оформити передплату на «День» та придбати видання з нашої Бібліотеки.

До слова, минулої п’ятниці відбулася вже традиційна акція «Подаруй бібліотеку «Дня» рідній школі», у рамках якої Благодійний фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк» передав середнім школам Луцька найновіші збірки «Підривної літератури», а лучанка Тетяна Тиводар зробила подарунок Луцькій гімназії № 4 імені Модеста Левицького, де навчається її син.

«ТАКЕ ВРАЖЕННЯ, ЩО ДИВИШСЯ ЗНІМКИ З REUTERS», — ДІЛЯТЬСЯ ПЕРШІ ВІДВІДУВАЧІ ФОТОВИСТАВКИ

Найцікавіші фрагменти розмови у Луцьку — у нашому п’ятничному номері. Наразі — перші враження відвідувачів нашої Фотовиставки:

ВРАЖЕННЯ

Ірина ПОЛЄТУХА, голова НТСіА СНУ ім. Лесі Українки, студентка V курсу Інституту філології та журналістики:

— Одразу відчутно, що цьогорічна виставка газети «День» відрізняється від усіх попередніх найперше настроєвими регістрами. Вдалі ракурси, які ловлять миті щоденного життя, акцентуючи увагу на деталях і відтінках емоцій. Тепер уже галерея поповнилась знімками з Майдану. Поруч з ними — світлини з кадрами революції в Туреччині. Та й загалом більшість фотоекспонатів сприймаються тепер дещо під іншим кутом зору.

Про події в країні та необхідність осмислення українцями гуманітарної політики розповіла Лариса Олексіївна на зустрічі зі студентами СНУ ім. Лесі Українки. Головний редактор сформулювала свій інформаційний месидж до молодих науковців просто і зрозуміло. З її виступу найбільше запам’ятались заклики до внутрішньодержавної інтеграції, активізації національних ресурсів та посиленого студіювання історико-культурних джерел. Об’єктом обговорення на зустрічі стали книжки із серії «Підривна література». Окреме спасибі редакції за «Гуманітарну ауру нації» Ліни Костенко, яка вийшла друком поручіз працями Юрія Шевельова, Михайла Грушевського, Єжи Гедройця...

СВІЖИЙ «День» ЗАВЖДИ НАРОЗХВАТ

Інтелектуальний простір сторінок газети і виданих «Днем» книжок націлений на те, аби мінімізувати ризики культурних та політичних впливів на українців. Фотовиставку, на мою думку, найкраще смакувати після прочитання окремих видань газети (у детальну рекламу не вдаватимуся); в неоднозначних сюжетах знімків та книг здебільшого помітний зв’язок концептуального наповнення.

Вікторія ВЕЛИЧКО, фотограф:

— На мою думку, виставка цікава й професійна, таке враження, що прийшла дивитись фото з Reuters. Дуже класно, що є люди, які організовують такі речі, адже українські фотографи надзвичайно талановиті, і це треба показувати. Це своєрідний зріз часу, нашого суспільства, життя в ньому. Мені сподобалось багато робіт: український світ можна побачити на світлинах, зроблених Оленою Шовкопляс під час збирання урожаю яблук чи на фотознімку Євгена Малолєтки «Приготування бринзи».

Не залишили мене байдужими фото Ганни Корбут «Сади Семіраміди», де старенька бабуся іде по старому покриттю, біля вікон, з пляшкою води, щоб полити свої рослинки. Вона ледве іде, притримуючись другою рукою за стіну. Для мене — це найкраще фото, я навіть за нього проголосувала. Досить цікавими є портретні знімки — «Разом» Василя Пилипюка та «Шахтар» Олексія Фурмана.

Цікаво, що на експозиції представлено багато світлин з життя не лише українців. Зокрема, можна побачити фото Мстислава Чорнова з протестів у Туреччині, від яких аж мурашки по шкірі. Ну і, надзвичайно цінними є фото з Євромайдану. Особливо мені сподобалися світлина чоловіка з голубами, ну і, звичайно ж, сивочолого фотографа аж з трьома камерами на шиї.

Галина МИКИТЮК, магістрант СНУ ім. Лесі Українки:

— «Мають свою долю книжки», — писав Іван Огієнко, а я скажу, що мають свою долю і фотовиставки, які щороку презентує «День». Оглядаючи шедеври, підсумовуєш і особисті пережитки, і ситуацію в країні, і мистецький потенціал авторів.

Виставка емоційна, справляє враження робота «По той бік»: наче повертаєш в дитинство — з підводою, як справжній фурман, зі стомленими від бігунців ногами, але там, за огорожею, тебе, малого і безтурботного, чекає не така уже й проста реальність. Символічно через дріт часу і поступу бовваніють серп і молот...

А ще «Старі ляльки» — пророча світлина! На сторінках «Дня» натрапила на неї незадовго перед кривавими подіями революції. Здалеку — наче квіти на бруківці Героям, а ближче підійшовши — ринок, ляльки, сила-силенна ляльок — і європейський прапор.

Є така заповідь: треба бути готовим, готовим до старих і до нових Ляльок.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати