Перейти до основного вмісту

«Гена бореться за те, щоб бути громадянином України»

Активісти мітингували під посольством Росії – на підтримку «в’язнів Кремля»
08 квітня, 16:13

Цього тижня у Сиктивкарі, Республіка Комі, проходить серія судів по позовах Геннадія Афанасьєва. Нагадаємо, кримчанин, свідок по абсурдній «справі Сенцова-Кольченка», який отримав сім років колонії за тероризм, нині відбуває покарання у єдиному приміщенні камерного типу у російському місті Мікуні.    

Отже, щоб підтримати так званих «кримських терористів» Геннадія Афанасьєва, Олега Сенцова й Олександра Кольченка та їх близьких, активісти з плакатами зібралися під Посольством РФ в Україні. Учасників мітингу було з десяток – ледь не менше, ніж охорони, яка вишикувалась навколо амбасади. Втім, організаторка акції Евеліна Ганська запевняє: «Ми знаємо, що нічого не доб’ємося цією акцією. Але це – моральна підтримка родини. Можливо, адвокат передасть Гені, що в Україні його підтримують і пам’ятають. А Гена зараз бореться за те, щоб бути громадянином України».

Під посольством мітингувальники вимагали звільнення Афанасьєва або хоча б переведення його ближче додому. Адже відбування покарання за 2000 кілометрів від місця прописки у Сімферополі суперечить навіть законам Росії. 

А вчора політв’язень вже програв позов, пов’язаний з оскарженням покарання за «зберігання» підкинутого шматочка леза. «Ніколи ще на моїй пам’яті Сиктивкарський міський суд так не знущався над правом на справедливий судовий розгляд, як у цьому процесі. Зокрема, суд не дав нам допитати співкамерника Геннадія по карантинному відділенню у ВК-25 міста Сиктивкара, якогось Миколу Лаптандера, який, власне, і заявив представникам колонії прекрасною російською мовою (якою він як ненець володіє досить посередньо) про те, що знайдений шматочок леза «Афанасьєв взяв з одноразової бритви, розібравши її», - прокоментував у Facebook Ернест Мезак, правозахисник, заступник голови Громадської спостережної комісії Республіки Комі.

А завтра стане відомо, чи подали російські прокурори апеляційну скаргу щодо рішення Сиктивкарського міського суду перевести Афанасьєва відбувати покарання ближче до місця прописки.

Крім цього, від Олександра Попкова, адвоката Афанасьєва, активісти дізналися, що продовжуються спроби вручити в’язню російський паспорт. «Хочуть визнати Афанасьєва громадянином РФ, хоча у березні російський суд визнав його, Сенцова та Кольченка громадянами України, їх українські паспорти є у матеріалах справ, - коментує Евеліна Ганська. – Тому зараз треба якомога більше говорити про Гену, нагадувати, що ми про нього пам’ятаємо, чекаємо на нього».

Про стан Афанасьєва активісти, які мають зв’язок з його родиною, кажуть:  Гена тримається нормально, живий, відносно здоровий, але повної інформації немає. Сам політв’язень пише, що почувається нормально, але зрозуміло, що за такого тиску психологічно йому дуже тяжко.

Тим часом, учора медіа поширили новину, що Міністерство юстиції України розпочало переговори щодо звільнення з російської неволі чотирьох політв’язнів: Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка. Про це журналістам телеканалу «1+1» розповів заступник міністра юстиції Сергій Петухов. За його словами, така процедура передбачена Європейською конвенцією про права людини. І вже є перша відповідь від РФ, де повідомляють, що заяву української сторони прийняли до розгляду, перевіряють всі обставини справи і нададуть відповідь, як тільки матимуть потрібні дані. За процедурою, що може тривати до року, незаконно засуджені українці мають погодитися з вердиктом російських суддів, але про визнання ними вини – не йдеться.

Поки ж найбільш дієвий та простий спосіб підтримати українських політв’язнів – надсилати їм листи. Це можна робити через сайт «РосУзник», писати треба російською мовою.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати