«Грамотно. Конкретно. Суттєво»
У Стрию автори «Дня» представили бестселери про новітню історію
Команда газети «День» методично, крок за кроком, від міста до міста, продовжує свою просвітницьку діяльність на теренах Львівщини. Після Львова та Моршина представники холдингу інтелектуальних ініціатив завітали до міста на річці Стрий. Сюди «День» приїхав на запрошення стрийської інтелігенції.
Місце для спілкування було вибране більш ніж вдале. Тутешнє антикафе «Горище» зустріло учасників заходу дуже гостинно, забезпечивши максимально затишну атмосферу, в якій 16-го липня звучали фундаментальні меседжі та народжувалися в дискусії правильні сенси. Спілкувалися стрияни з редактором відділу політики Іваном Капсамуном та оглядачем Валентином Торбою, яких відрядила головний редактор «Дня» Лариса Івшина, котра, на жаль, не мала змоги приїхати особисто. Автори «Дня» представили свої видання із серії «Новітня історія для чайників», провівши інтелектуальну бесіду з відвідувачами заходу.
Як і очікували журналісти, їхня презентація викликала в присутніх суттєву взаємну реакцію, яка сприяла жвавій дискусії. У центрі обговорення був книжковий триптих, який у свою чергу спонукав присутніх до системного аналізу новітньої історії України. Наша держава до сьогодні перебуває в суспільно-політичному «котлі» внаслідок ланцюжка хибних кроків влади України ще в 90-х роках. Дослідженню цього причинно-наслідкового зв’язку присвячена якраз книжка Івана Капсамуна «Котел, або Справа без терміну давності», яка є фундаментальним базисом усієї серії. «У цій книзі ми вирішили зробити фокус на окремій трагедії українства, окремій резонансній справі, яка доводить, наскільки є взаємопов'язаними усі процеси в новітній історії України. Йдеться про справу Гонгадзе-Подольського – людей, які хотіли побудувати успішну країну, проте в цьому починанні їм не просто перешкоджали, а знищували фізично. Нинішня криза України – це результат невивчених уроків новітньої історії, в тому числі, цієї справи без терміну давності», – наголосив упорядник книжки «Котел» Іван Капсамун, цим самим розпочавши плідну дискусію присутніх щодо вищезгаданої справи.
Зі свого боку луганчанин Валентин Торба розповів про власну трагедію, описану та проаналізовану в його «Записках з окупованого Луганська». Йому довелося стати свідком сумнозвісних подій, які Валентин, пропустивши через власну призму, описав і пояснив стриянам. Автор, до речі, не бачить суттєвої різниці між Стриєм, Сватовим, Луганськом.. Мовляв, є хіба що невелика різниця у формі, а зміст однаковий, адже це все Україна. «Самоідентифікація – це вкрай необхідна річ для українського народу. Сподіваюся, що моя книжка цьому тільки сприятиме. Напевно, вже час другий том писати, адже свідчень надзвичайно багато. Взагалі, дуже вдячний газеті «День» за те, що дозволила мені опублікувати все це саме таким немалим обсягом. Дуже важливо, аби всі свідчення були зафіксовані», – відзначив автор книжки «Я – Свідок. Записки з окупованого Луганська» Валентин Торба.
«Грамотно. Конкретно. Суттєво. Сьогоднішня бесіда з авторами «Дня» насправді об’єднала аудиторію. Так, місцями мала місце дискусія, проте саме в ній і народжується істина. Ми почули те, в що ми віримо. Не забуваймо, що Стрий – це бандерівське місто. Тут у сьомій школі вчився Степан Бандера, яку, до речі, свого часу і я завершив. Важливо, що перший український прапор замайорів саме на стрийській міській раді. Втім Валентин Торба влучно сказав, що і Стрий, і луганське Сватове особливо не різняться», – зауважив В’ячеслав Ковальський, який представляє волонтерський «Майдан Стрийщини», з яким допомагає українцям у Донецькій і Луганській областях.
Викладачка Ірина-Стефанія також поділилася враженнями після бесіди: «Безперечно, журналісти приїхали сюди на Західну Україну для підтвердження того, що молоде покоління є дуже перспективним. Ми відчуваємо оптимізм. Імпонує, що такі молоді люди настільки реально оцінюють сьогоднішню ситуацію. Дуже приємно, що історію України вивчає не тільки професура – усі ж ми звикли до того, що приходить старше покоління та читає лекцію. А сьогодні ми переконалися, що в нашої держави є перспектива – Україна відроджується, оскільки такі молоді люди беруться за настільки велику справу. Журналісти дуже обізнані та мають талант доносити до людей найскладніші речі простими словами. Звісно, всі ми бажаємо газеті «День» та її журналістам успіху й творчих досягнень!»
Важливо, що спілкування авторів «Дня» зі стриянами однією бесідою не завершується. Продовжуватиметься воно вже іншим каналом – зі сторінок газети та книжок, які наприкінці заходу подарували районній бібліотеці та другій філії стрийської міської бібліотеки. Також книжки з Бібліотеки газети були подаровані громадській організації «Майдан Стрийщини», яка в свою чергу передасть їх «хаті-читальні» в Маріуполі.
Команда «Дня» вже покинула Стрий, проте стрияни, інші жителі області, гості Львівщини ще протягом місяця матимуть можливість відвідати фотовиставку «Дня». Для цього необхідно проїхати до курортного містечка Моршина, цим самим поєднавши приємне з корисним. Нагадаємо, що до 14-го серпня у вас є нагода відвідати в місцевому Палаці культури (вул. І. Франка, 52) експозицію найкращих світлин Міжнародного фотоконкурсу «День»-2015.
Author
Дмитро ПлахтаРубрика
Суспільство