ХРОНІКА ПОДІЙ
У Чернігові продовжують святкувати 200-річчя від дня народження Пушкіна. В історичному музеї (якраз навпроти відкритого 1899 р. пам'ятника поету) актори Молодіжного театру грають спектаклі — «Моцарт і Сальері» і «Необдумані дотики» (композиція за віршами Пушкіна). Уперше артисти мають можливість використати справжні речі минулого століття. Дивно спостерігати, як актори підрізають гусячі пера, печаткою скріпляють сургуч на листі, складеному точнісінько як у пушкінські часи. З шаф дістаються посуд і книги, до яких у музеях не дозволено торкатися. Занімівши від захоплення, глядачі дослухаються кожного звуку. В експозиції виставлено нові експонати до пушкінського ювілею: оригінал записки Жуковського, повний дуельний набір роботи знаменитого празького майстра Лободи, люльки для куріння, одяг пушкінської пори, прижиттєві видання творів Олександра Сергійовича, альбом повітової панночки з віршами Пушкіна 20-х років. А ще: справжнє гусяче перо з обгризеним хвостиком, забуте років двісті тому у книзі і випадково виявлене науковим співробітником музею. І копія з посмертної маски Пушкіна. Експонується і примiрник газети «Московские ведомости» за 1837 рік, яка вмістила повідомлення про загибель Пушкіна в чотирьох рядках.
Депутатський імпічмент директору шахти
Така акція протесту на шахті ім. Баракова холдингової компанії «Краснодонвугілля» проходить уперше — вже два тижні чотири гірники, депутати Краснодонської міськради, не виходять на поверхню, вимагаючи від дирекції шахти дотримання їхніх конституційних прав. Кореспонденту «Дня» вдалося поговорити по телефону з одним із учасників акції Михайлом Мікеріним. — Ще рік тому ми вимагали відставки директора шахти Володимира Докучаєва. Підстави для цього були серйозними. Без урахування думки профспілок і узгоджень директор переводив небажаних йому робітників на нижчеоплачувану роботу, позбавляв премії, за його наказом нам, депутатам, не оплачували депутатські дні, порушуючи наші конституційні права. Директор другий рік веде відкриту боротьбу з Незалежною профспілкою гірників, а ми, всі четверо учасників акції — я, Анатолій Артемов, Олександр Бондаренко, Володимир Данилейко — є членами виконавчого бюро НПГ. Цими днями виконавче бюро НПГ шахти ім. Баракова було зайнято підготовкою пікетування будинку облдержадміністрації в День Конституції. Як повідомив Михайло Мікерін, депутати-страйкарі ухвалили рішення цього дня вийти на поверхню. За результатами пікетування бюро має ухвалити рішення — продовжувати депутатам свою акцію чи ні.
Споживча кооперація України — у важкій кризі
На семінарі Укоопспілки, що вiдбувся в Рівному, заступники керівників облспоживспілок майже з усіх областей країни обговорювали ситуацію, яка склалася, і шукали шляхів виходу з кризи. Споживча кооперація останніми роками перебуває в стані перманентної кризи. Сільське населення, котре є основним клієнтом кооперації, просто не має коштів. В умовах практично повного переходу нашого сільського господарства на натуральний обмін споживча кооперація змушена шукати нові форми роботи.
Тільки за перші п'ять місяців нинішнього року, порівняно з таким самим періодом минулого року, заготівельний обіг Укоопспілки знизився на 13 мільйонів 145 тисяч гривень. В окремих облспоживспілках за цей період скоротилася заготівля майже на половину, а з деяких видів продуктів харчування — і на вісімдесят відсотків. У населення й господарств часто просто немає надлишків продуктів харчування, які вони могли б продати.
Виручка сільського магазину, який міститься на пожвавленій трасі, становить... три гривні в день. Брак коштів у населення заганяє в глухий кут торгівлю й переробну промисловість.
Сьогодні українські кооператори шукають виходів, щоб вижити в нинішніх справді печерних економічних умовах.
Спілкування «за чаркою чаю» закінчилося трагедією
Початок історії банальний. Зустрілися дві молодої жінки, які, як з'ясувалося, мають один і той же інтерес — обидві займалися дрібнооптовою торгівлею. Знайомство вирішили закріпити «чаркою чаю», для чого К. наступного дня запросила до себе додому нову подругу, навіть не знаючи її ім'я. Та недовго жінки були самі. Незабаром на квартиру прийшло декілька чоловіків у віці приблизно 40 років, і спілкування пішло за іншою програмою. Через певний час один із чоловіків схопився: де документи? Виявляється, на квартиру гості прийшли з якоюсь дуже цінною папкою, і коли вона знадобилася, її на місці не виявилося. Стали шукати і знайшли під подушкою, на якій заснула стомлена від «спілкування» нова подруга К. Від злості й обурення господиня квартири схопила ніж і пошматувала сплячу гостю. Хтось, очевидно, з сусідів зателефонував до міліції і висловив свої побоювання з приводу того, що в квартирі, яка завжди викликала підозри, сталося щось недобре. Оперативна група міліції вже вранці затримала господиню дому й доставила її до райвідділу. Як повідомив ЦГЗ Луганського міськуправління УМВС, затримана К. вважає, що вбита, крім усього іншого, вкрала в неї ще 27 гривень. Особа вбитої встановлюється. Відомо тільки, що в неї було двоє дітей.
В Азовському морі підривали міни
За сорок метрів від одного з пляжів Бердянська (Запорізька область) прозвучав могутній вибух: фахівці Мелітопольського окремого мобільного мехполку й рятувального координаційного підрозділу МНС м. Керчі знешкодили морську якірну гальванну міну контактної дії німецького виробництва моделі 1939 року. Вона пролежала у водах Азовського моря з часів Великої Вітчизняної. Важко повірити, але ще 1971 року її випадково виявив, пірнувши у воду, докер морського торгового порту Віктор Клименко. Він повідомив про «знахідку» в міліцію і військкомат. Але чомусь тоді жодних дій із знешкодження міни не здійснили. Розмови про міну біля пляжу час від часу поновлювалися й коли дійшли до начальника Бердянського відділу із надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення Олександра Кулинича, він вжив відповідних заходів. Фахівці виявили міну на третій день пошукових робіт. Операція із знешкодження пройшла успішно. У призначений час у морі рвонувся стовп води, від якого ніхто не постраждав. За день раніше до «бердянської операції» мелітопольськими саперами була знешкоджена протитанкова міна на околиці селища Кирилівка Акимівського району, яку знайшли кирилівські рибалки на одному з пляжів Федотової коси.
Як львівські пожежники міліціонерів «рятували»
Галицькі вогнеборці проводили пожежно-тактичні навчання в адміністративній будівлі, зведеній іще польськими зодчими. Там нині розташувалося облуправління внутрішніх справ. Начальник відділу служби підготовки пожежогасіння УДПО УМВСУ у Львівській області полковник Степан Михасів повідомив, що для цих пожежо-тактичних навчань будівля обласного УВС була вибрана не випадково. По-перше, приміщення у центрі міста, вулички, якими треба добиратися до нього, вузенькі, і водіям пожежних машин довелося виявити свою майстерність, щоб 14 одиниць техніки довести до місця учбової катастрофи. По-друге, рятувальники відпрацювали синхронність власних дій із діями працівників Державтоінспекції, швидкої допомоги, комунального підприємства «Львівсвітло».
За словами Михасіва, все пройшло, «як книжка пише». Його підлеглі оперативно лазили по драбинах, «рятовані» міліціонери стрункими лавами «евакуювалися» з «палаючого» приміщення, «даішники» та «беркутівці» перекрили рух, щоб цивільні громадяни не заважали людям у погонах виконувати свої обов'язки. Будемо сподіватися, що кваліфіковані дії вогнеборці демонструватимуть лише на пожежно-тактичних навчаннях.
Випуск газети №:
№116, (1999)Рубрика
Суспільство