Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

ХРОНІКА ПОДІЙ

02 червня, 00:00

Мода на здоров'я в Україні ще не почалася і, мабуть, ще не скоро почнеться. Тому кожні переміщення в сфері медицини, безумовно, звертають на себе увагу і народжують надії на те, що скоро і в нас можна буде розраховувати на отримання кваліфікованої медичної допомоги. У Луганській області прийнято програму переходу на сімейну медицину. Тринадцять лікарів-педіатрів зараз проходять спеціальну підготовку в медичному університеті і найближчим часом приступлять до своїх обов'язків в новій якості. Експеримент почне свою «обкатку» в Сватівському районі. У селі Нижня Дуванка вже готується сімейна амбулаторія, яку керівництво району обіцяє обладнати новітньою медтехнікою. Таких апаратів не мають сьогодні навіть міські лікарні. У той же час начальник обласного управління охорони здоров'я Геній Троценко висловив побоювання з приводу того, що створення і, головне, оснащення решти амбулаторій по області буде пов'язано з великими фінансовими труднощами. Необхідні для цього 80 тис. грн. доведеться шукати у спонсорів. Щодо навчання фахівців, то з цього року в Луганському медичному університеті вводиться спеціальна дворічна навчальна програма «Сімейна медицина».

Алла АНТИПОВА, «День»

Вiнницький орган народжується вдруге

Вiсiм рокiв тому сталася акція вандалізму, згадка про яку досi викликає неприємнi почуття: в боротьбi за колишню культову споруду, в якiй розмiщувався Будинок органної та камерної музики, православнi вiруючi за допомогою молоткiв i ломикiв «розiбрали» великий концертний орган — окрасу й гордiсть мiсцевого музичного бомонду. Кiлька рокiв понiвеченi труби-голосники та механiзм припадали пилюкою на складi, бо не було нi грошей на реставрацiю, нi акустично придатного примiщення. Зрештою, обласне управлiння культури прислухалось до прохання представникiв римо-католицької церкви й передало те, що залишилось вiд iнструмента, в костьол монастиря ордену капуцинiв. Запрошений з Польщi майстер-органiст Єжи Кукля та троє помiчникiв працювали над вiдновленням його кiлька мiсяцiв по дванадцять годин на добу, аж поки не повернули йому первiсний вигляд. Перший концерт, який вiдбувся днями, зiграв сам Єжи Кукля. Залишилось розiграти орган, щоб повернути йому автентичне звучання. Зовнiшнiй вигляд iнструменту має невелике, але символiчне доповнення — на ньому з'явився вислiв «Померти, щоб воскреснути», який вiдображає його iсторiю.

Вiктор МЕЛЬНИК, «День»

За пенсіями... до міста

Віднедавна соціальні служби Рівного зіткнулися з необхідністю забезпечувати пенсіями все більшу кількість людей. Тільки останнім часом в обласному центрі число пенсіонерів збільшилося на півтори тисячі чоловік. Таке становище спричинило те, що пенсії в Рівному виплачуються вчасно, тоді як у районах спостерігається багатомісячна затримка з її виплатами. За таких умов пенсіонери, котрі не проживають у місті, однак мають в обласному центрі родичів, намагаються прописатися й отримувати пенсію в Рівному. Подібна ситуація, на думку представників органів місцевого самоврядування, загрожує підірвати всю систему пенсійного забезпечення обласного центру. Для виправлення ситуації в Рівному введено нове правило, згідно з яким «нові міські» пенсіонери, для того, щоб отримати пенсію в місті, повинні стати на тимчасовий паспортний облік в одному з жеків. Подібний захід, як вважають працівники міських соціальних служб, не суперечить закону і хоч якоюсь мірою упорядкує ситуацію. Звісно, найоптимальніше рішення для всіх пенсіонерів Рівненщини полягало б в тому, щоб пенсії по всій області виплачувалися вчасно. Однак надій на це у багатьох стариків уже просто немає.

Володимир КОНЄВ, «День»

Громада Тернополя проти мистецтва?

Наприкінці минулого року тернопільські митці були притиснуті до стінки. Сесія міськради скасувала пільгову оренду творчих майстерень і вартість оренди одного квадратного метра зросла з 19 коп. принаймні вдвічі. Але нещодавно митцям доля, здається, всміхнулася. Міські депутати дозволили їм повертати борги за оренду творами мистецтва, а відтак ставати власниками майстерень. Творчі працівники, як заявив «Дневі» голова обласної організації Національної спілки художників України Богдан Ткачик, на такі умови охоче погоджуються. Тепер окремому талантові вже можуть позаздрити самі творчі спілки. Та ж сесія міськради вирішила не передавати їм у власність чи довічне користування орендовані приміщення. Мотивація — останні є власністю територіальної громади міста. Важко передбачити, що чекає «обителі муз», коли вони відчують тягар нової орендної плати. І як поведе себе міська влада, не забезпечивши сподіваних бюджетних надходжень від оренди. Закрадається сумнів, чи хтось із грошових мішків за підтримки місцевих депутатів не кинув оком на просторі мистецькі зали і салони. А захист інтересів «територіальної громади» — надійна ширма...

Роман ЯКЕЛЬ

Селяни вивчають космічну науку

Старобєльск, чисельність населення якого перевищує 23 тисячі чоловік, останніми роками перетворюється на місто студентів. Окрім радгоспа-технікуму й медичного училища, тут нещодавно створено філію Луганського педагогічного інституту, а з нового навчального року почне функціонувати й аеродинамічний факультет Харківського університету ім. Жуковського. Як пояснив начальник Луганського навчального центру Сергій Чуйко, таке рішення ухвалювали, виходячи з двох міркувань: по-перше, орієнтувалися на карту розподілу щільності населення й систему пошуку «розумних голів», по-друге, звернули увагу на те, що студенти півночі Луганської області й особливо Старобєльського району, становлять помітну частину студентів Харківського космічного університету. Крім того, є ще одна важлива обставина: багато випускників вузу, котрі родом із цих місць, знаходять роботу в сусідньому Новопсковському районі, обслуговуючи аеродинамічні двигуни газового господарства. А якщо врахувати, що факультет буде готувати інженерів-програмістів, інженерів електронної техніки й спеціалістів інших висококваліфікованих професій, які потрібні й селу, то орiєнтацiя на сільську місцевість, гадаємо, зроблено правильно.

Алла АНТИПОВА, «День»

Турбота про дітей Сумщини

Єдиний в Україні Екологічний оздоровчо-освітній дитячий центр створено в Сумах. Його засновник — старший викладач кафедри екології Сумського педінституту ім. Макаренка Віктор Лях. Відділення центру діє в с. Олине Ямпільського району. Як повідомляє УНІАН, під час канікул діти, що відпочиватимуть у дитячому центрі, не лише зміцнять своє здоров'я, а й поглиблено вивчатимуть екологічні системи лісів, боліт, луків, спостерігатимуть за життям тварин і птахів, вестимуть наукові дослідження, опановуватимуть ази народної медицини.

На Сумщині також побувала делегація вихователів Баварської школи-інтернату для дітей з фізичними вадами. Гості з Німеччини детально ознайомилися з роботою конотопського будинку-інтернату і системою соціального захисту, оскільки в червні цього року планується тижневий візит до Конотопа вихованців Баварської школи.

Делегація привезла і вручила конотопчанам запрошення від керівництва СК «Баварія» (Мюнхен), у якому вони пропонують восени нинішнього року юним футболістам Конотопа та групі вихованців місцевого будинку інтернату завітати з візитом у відповідь до Німеччини.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати