ХРОНІКА ПОДІЙ
Це питання ставить перед собою 24-річний Сергій Михайленко. В цьому віці в нього, як у кожної молодої людини, є свої мрії, невдачі, прагнення, але зараз він із мамою, Ніною Олексіївною, основною метою вважає одне — вижити. «Людину можна знищити, але її не можна перемогти», — сказав колись Е.Хемінгуей.
Сергій важко хворий. 1995 року йому зробили операцію на судинах головного мозку, що призвела до ускладнень — лівостороннього геміпарезу. Сергій став інвалідом першої групи й знов оперувався вже у Франції. Операція коштувала $5 тисяч, якими сім'ї Михайленків, яка ледве зводить кінці з кінцями, допомогла Ольга Яцура. Французькі медики стверджують, що хвороба виліковна, й наполягають на повторному хірургічному втручанні.
Сергієві необхідно провести ще дві операції вартістю $12 тисяч. Цієї суми вони з матір'ю зібрати не можуть. Сподіваючись врятувати сина, Ніна Олексіївна надіслала до редакції «Дня» благодійний розрахунковий рахунок. Усіх бажаючих допомогти в цій ситуації ми просимо відгукнутися.
Мінське відділення №8142 Ощадбанку м. Києва, р/р 2909000 МФО 320229, ЗКПО 21601519, Михайленко Сергій Миколайович.
У горiлчаних виробникiв «градус падає»
Контрольнi аналiзи показали, що партiя з 10782 пляшок горiлки «Столична» Чечельницького спиртозаводу не вiдповiдала вимогам по... мiцностi. При нормi 40 градусiв реальна мiцнiсть виявилась заниженою i становила тiльки 39,6 градуса. Ще бiльше зекономило ВАТ «Бершадський «Цеолiт», у якого горiлка «Андрiївська» мала міцнiсть 39,5 градуса. Пiсля того, як центр метрології, сертифікації та стандартизації вiдмовив пiдприємствам у видачi сертифiкату вiдповiдностi, вони швиденько довели напої до кондицiї. Цікаво, причиною порушень в обох випадках названо вiдсутнiсть необхiдних методик та змiн до нормативної документацiї, надто впадає в око, що порушення стандартiв iшло в бiк не завищення, а саме заниження мiцностi «води життя». (До речi, торiк у видачi сертифiкату вiдмовили виробникам горiлки з Тульчина, де в «Русской» виявили завищений вмiст шкiдливих альдегiдiв). При перевiрцi партiй вин «Золота осiнь» та «Альмiнська долина» виявлено, що вмiст залiза в першому перевищує норму вчетверо, в другому — удвiчi. Обстеження СП «Мурафський консервний завод» встановило причини такого вiдхилення, а забракованi партiї очистити вiд залiза за спецiальною технологiєю. Вiктор МЕЛЬНИК, «День»
Тернистий шлях братерства міст
Дуже важке фінансове становище органів місцевого самоврядування і те, що немає реальної допомоги із центру, змушує їх шукати необхідні кошти за кордоном. Один із шляхів розширення подібних контактів — підписання договорів про братерські відносини.
Про перспективи співробітництва між містами йшлося на зустрічі представників влади словацького міста Зволін із керівництвом і громадськістю Рівного. Протягом досить тривалого часу між цими містами діє договір про встановлення партнерських взаємовідносин.
Проблем розвитку взаємної торгівлі за допомогою середнього бізнесу, який має місце в невеликих містах України і Словаччини, більш ніж досить, а в умовах падіння довір'я до України з боку великих західних фірм саме такі зв'язки можуть, на думку ряду рівненських підприємців, надихнути зовнішню торгівлю і дати нашим підприємствам такі необхідні ринки збуту. Поки що партнерські відносини між Рівним і Зволіном більше розвиваються в галузі культури і мистецтва. Плануються гастролі одного з місцевих хорів у Словаччині, йдуть переговори про обмін студентами. Що ж до більших програм із культурного обміну, то вони стримуються браком коштів у місцевих бюджетах міст- побратимів. Володимир КОНЄВ, «День»
Отрутохімікати димляться... грошей немає
Протягом майже 20 років зберігається на складі в Бобровиці більш ніж 200 тонн отрутохімікатів з усіх районів Чернігівської області. Для збереження таких речовин необхідно будувати саркофаг на зразок чорнобильського, тому що утилізувати небезпечні препарати практично неможливо. Але жодна з областей країни не дає згоди на розміщення на її території такого сховища. І отрутохімікати зберігаються на звичайному складі в неналежних умовах. Для вирішення проблем збереження хімікатів у Бобровиці потрібно не менше, ніж 500 тис. грн. В район же поки що надійшло лише 6 тис. грн., хоча Київ пообіцяв нашій області 30 тис. грн. А днями Бобровицький склад почали ремонтувати. Тому частину хімпрепаратів було вивезено. Їх на двох причепах поставили на подвір'ї, що знаходиться за 20–30 метрів від житлової зони та хлібоприймального підприємства. Розпарені сонцем отрутохімікати випаровуються у вигляді диму. Небезпечні випари розтікаються по всьому мікрорайону. Поступово препарати повертаються на склад. А жителі Бобровиці так і не позбулися небезпеки, якою їм загрожують 200 тонн отрути. Валерія ПЕТРОВСЬКА
Без води
Останнім часом у Семенівці Чернігівської області зберігається критична ситуація щодо постачання населенню води. У п'яти поверхових будинках вода не доходить вище другого поверху, та й то на перші два поверхи потрапляє тільки тоді, коли відключається водопостачання усього міста. Люди беруть воду з колодязів і колонок, але ж у ці дні у зв'язку зі спекою рівень води у колодязях падає. До недавнього часу у Семенівці працювали тільки дві з 4-х артезіанських свердловин (дві не працювали у зв'язку зі зношеністю — час їх експлуатації сьогодні складає понад 30—40 років). Зараз 2 непрацюючі свердловини вдалося реанімувати, проте води все одно не вистачає. Йдуть роботи щодо пробивання п'ятої свердловини, які найближчими днями планують завершити. Для того, щоб підключити до мережі водопостачання цю і ще одну заплановану і необхідну свердловину, потрібно відновити фінансування цих робіт, яке було припинено 3 роки тому. Поки що ж Київ проінформував, що 500 тис. грн., необхідних для закінчення робіт у Семенівці, у держави немає. Населення Семенівки — 11 тис. чоловік. Валерія ПЕТРОВСЬКА
Злий джин з дешевого балона
Придбати скраплений газ на Тернопільщині неможливо. Десятигривневі балони, що з'явилися після урядової постанови від 22 травня і відповідного розпорядження голови облдержадміністрації, доставлено тільки в кожну п'яту газобалонну точку. Населення позбавлене нагоди купувати газ навіть по ціні 18 гривень, яка утвердилася в області донедавна.
Начальник планового відділу об'єднання «Тернопільгаз» Богдан Бобик заявив «Дню», що газові господарства змушені реалізовувати дешевші балони за фіксованою ціною, зазнаючи фінансових втрат. Їх не відшкодує жоден бюджет. Один такий десятигривневий повинен бути доставлений кожному споживачеві до кінця грудня.
А грошей на його закупівлю «Тернопільгазу» гостро бракує. Не може об'єднання купувати та продавати газ і за вищою ціною – 18 грн., оскільки постачальники вимагають попередню оплату. А рахунки підприємства ще з квітня заблоковані за борги минулих років з оплати природного газу. У той же час борги різних бюджетників (за надані субсидії, відшкодування різниці в ціні, курсової різниці) майже на 10 млн. грн. перевищують заборгованість «Тернопільгазу» перед постачальником. Роман ЯКЕЛЬ
Випуск газети №:
№130, (1999)Рубрика
Суспільство