Коротко / КУЛЬТУРА
Одесу відвідає Генеральний секретар УЄФА
Генеральний секретар УЄФА Девід Тейлор має намір 3-4 лютого відвідати Одесу для ознайомлення з ходом підготовки міста до Євро-2012. Як передає УНІАН, про це повідомив в Одесі начальник обласного управління економіки Олег Муратов. За його словами, Генсек УЄФА зустрінеться з мером Одеси Едуардом Гурвіцем і губернатором Одеської області Миколою Сердюком, перевірить ступінь підготовки першочергових об’єктів Євро-2012, щоб дати відповідь на запитання: «Буде чи не буде проводитися в місті чемпіонат Європи з футболу?» Зокрема, Д.Тейлор огляне міжнародний аеропорт «Одеса» й стадіон «Чорноморець», де триває реконструкція. Як повідомлялося, містами, які прийматимуть матчі фінальної частини Євро-2012, визначено Київ, Львів, Донецьк і Дніпропетровськ. Одеса й Харків є резервними містами. У травні поточного року УЄФА має затвердити остаточний перелік міст, які прийматимуть фінальну частину чемпіонату Європи з футболу-2012.
Музей на вокзалі
Керівництво Південної залізниці створило в приміщенні Чугуївського вокзалу музей до ювілею відомого художника Іллі Рєпіна. Цього року виповнилося 165 років із дня його народження, повідомляє УНІАН. У залі очікування вокзалу-музею — 48 найвідоміших робіт великого митця. Експозиція унікальна — адже в одному місці зібрана одразу більша частина робіт Рєпіна. Оригінали цих картин зберігаються у світових музеях і приватних колекціях. Тепер очікування на потяг у Чугуєві — цікава подорож творчістю майстра. В експозиції — два автопортрети художника, портрети членів його сім’ї та видатних людей століття. Є також картини на біблійні й революційні теми. Багато відвідувачів цього музею лише тут дізнаються, наскільки цікава творчість їхнього земляка.
У Львові побувало понад мільйон туристів
Кількість туристів, які відвідують Львів, за два останні роки збільшилася на 30%, повідомив керуючий Управлінням культури Львівської міськради Андрій Сидор, передає Інтерфакс. Згідно його даних, за минулий рік у Львові побувало від 800 тисяч до одного мільйона туристів, для переважної більшості з них метою приїзду до Львова були розваги та відпочинок. «За статистичними даними, метою приїзду більше 93% є розваги та відпочинок. Причому, цю мету вказали й 86% іноземних туристів, які відвідали Львів» — розповів А. Сидор. За його словами, галузь туризму у Львові поки що не відчула впливу економічної кризи. Поточного року, прогнозує А. Сидор, до Львова приїде не менше туристів, ніж минулого.
На торгівлі екзотичними тваринами заробляють мільйони
Щорічний прибуток контрабандистів від незаконного продажу в Україні рідкісних рослин і тварин складає близько 200 мільйонів доларів, повідомляє УКРІНФОРМ. Наразі контрабанда рідкісних представників флори й фауни, а також їх частин (дериватів) вийшла в світі на друге місце після контрабанди наркотиків, обігнавши за своїми обсягами незаконну торгівлю зброєю. Щорічно об’єктами контрабанди в світі стають 5 млн. птахів, 30 тис. мавп, 15 млн. пушних звірів, 12 млн. орхідей, 8 млн. кактусів, 10 млн. шкір рептилій. Заборона на незаконне переміщення рідкісних видів флори й фауни була зафіксована в Міжнародній конвенції СІТЕС ще в 1973 році. Україна приєдналася до неї в 1999 році, проте, незважаючи на ратифікацію цього надзвичайно важливого документа, щорічно на кордонах нашої держави затримується лише від 2% до 5% незаконного «живого товару», а понад 90% рідкісних тварин, рослин та їхніх дериватів безперешкодно минає митницю. За словами директора Київського еколого-культурного центру Володимира Борейка, це завдає збитків не лише економіці України, але й її природним ресурсам, адже до нас не лише завозяться рідкісні рослини й тварини (хижі птахи, чорна ікра, женьшень, мавпи, удави, крокодили, тропічні метелики, великі папуги та ін.), але й вивозяться. За інформацією екологів, лише на куренівському Пташиному ринку в Києві обіг контрабандного живого товару щоденно складає близько 5 тис. дол. Щороку через цей ринок проходить понад 400 папуг жако та 150 мавп, заборонених СІТЕС до продажу. Екологи закликають уряд і парламент України врегулювати цю проблему, впорядкувавши статті певних законів та ККУ, а також пропонують створити службу, яка б опікувалася боротьбою з незаконним бізнесом на живому контрабандному товарі в Україні.
Випуск газети №:
№15, (2009)Рубрика
Суспільство