Коротко / СУСПІЛЬСТВО
У Рівному завершився ХVI благодійний марафон «З вірою в майбутнє»
Протягом 11 днів для мешканців міста відбувалися концерти, вистави, аукціони, флеш-моби та шоу, спрямовані на матеріальну та моральну підтримку обдарованої молоді. Це традиційний проект Рівненського міського палацу дітей та молоді, мета якого — допомогти найталановитішим випускникам закладу. Так, цього разу ними стали учень Екологічного центру Андрій Нестеренко, випускниця Ансамблю східного танцю «Орхідея» Катерина Тимчик, вихованка Школи естрадного мистецтва Яна Семеренко. Протягом шістнадцяти років «марафонцями» були понад півсотні вихованців Палацу дітей та молоді. Це майже всі теперішні учасники рокабілі-команди «Оt vinta», один із наймолодших адвокатів Рівного Сергій Зауткін і танцювальна пара Катерина Пушкарчук та Віктор Синевич, які закінчили академію бальних танців, і нині викладають у Туреччині. Та в рамках цьогорічного проекту підтримку матимуть не лише вихованці Палацу, а й діти-інваліди, що навчаються в навчально-реабілітаційному центрі «Особлива дитина», а також маленькі пацієнти, що перебувають на стаціонарному лікуванні в онкогематологічному відділенні Рівненської обласної дитячої лікарні, повідомляє Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.
Губернатор Черкащини хоче істотно збільшити потік французьких інвестицій
Голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб заявив, що впродовж наступного року в Черкаській області збільшуватиметься кількість французьких інвесторів, які відкриватимуть тут свої підприємства. Про це він сказав під час зустрічі із Надзвичайним і Повноважним Послом Франції в Україні Жаном Фором. «Як бачите, кожного місяця ми проводимо по дві-три зустрічі з інвесторами, обговорюємо ті чи інші проекти, в нас є цілий ряд проектів, які б ми хотіли започаткувати разом із нашими шановними інвесторами. Що стосується Франції, то йдеться про потужні компанії, які працюють на Черкащині понад 10 років. Вони багато чого зробили позитивного в різних районах нашої області, і я хочу сказати, я щиро подякував пану послу за те, що французькі інвестори працюють на Черкащині. Вони дають нові робочі місця, вони розширюються, вони дають потужні врожаї. Ми дуже раді, що таких компаній є аж сім. Але ми хотіли б, щоб їх кількість збільшувалася. І сьогодні ми презентували можливості Черкаської області, можливості інвестування», — сказав С. Тулуб. Він також розповів про те, що в липні буде відкрито першу чергу заводу відомої компанії «Разек груп» з виробництва стелажного обладнання для супермаркетів. За словами губернатора, під час візиту посла важливою темою для розмови стали умови співпраці. «Ми говорили про те, що потрібно зробити, щоб покращити клімат для перебування французьких інвесторів на черкаській землі. Так, не все гладко. Не все так, як хотілося б. Є багато перепон, і корупційних у тому числі. Але ми працюємо над тим, щоб це знівелювати. І ми домовилися, що сьогоднішня зустріч — це перший крок. І такі зустрічі відбуватимуться і надалі. Ми також удвох із паном послом поставили собі завдання: щоб на час нашої наступної зустрічі через рік у нашій області працювало уже не сім французьких компаній, а десять», — підсумував С. Тулуб. Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.
У Житомирі відзначили свято родини
У рамках проекту «Тиждень подружжя» жителі Житомира цілими сім’ями взяли участь у святі «Щаслива родина», що пройшло в місті на вихідних. Його ініціювали Всеукраїнська благодійна організація АСЕТ, організація «Я — мама!», підтримали низка інших громадських і релігійних структур, служби міськради та міський голова Володимир Дебой (принаймні так було заявлено). Зранку в суботу в гідропарку пройшли спортивні ігри та легкоатлетичний пробіг. У другій половині дня кілька тисяч осіб пройшли урочистою ходою від Соборного майдану до площі С. Корольова — в ній марширували батьки, їхні більші й менші діти, дехто штовхав перед собою візочки з найменшими. Особливого шарму дійству надавав військовий оркестр, який грав жваві мелодії, зокрема, знамениту повстанську «Лента за лентою» — виходило символічно й водночас органічно. Старші й молодші несли повітряні кульки, а ще транспаранти з написами на кшталт «Сім’я = любов + вірність». На короткій офіційній церемонії президент ВГО АСЕТ Анатолій Євдощук виголосив кредо свята — українські родини повинні бути щасливими (хто б заперечував. — В.К.). Найкращі були відзначені в номінаціях «Багатодітна сім’я», «Золоте весілля», «Будинок сімейного типу», за участю дитячих колективів була показана концертна програма, працював майданчик сімейного фото. Крім того, дітлахи отримали можливість побавитись на різних атракціонах, взяти участь у імпровізованих змаганнях і конкурсах — все безкоштовно. А в неділю в Міському парку імені Ю. Гагаріна пройшов пісенний фестиваль «Поліська родина», де також виступали сім’ями. Все було б «супер», якби не відчуття, що свято родин місцева влада вирішила використати як противагу акціям протесту в рамках «Дня гніву», які спочатку також планувалися на суботу, але потім були відмінені, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День», Житомир.
Лише одиниці чернівчан побажали здійснити мрії вихованців сиротинців
Активісти Української ініціативи «Добра Україна», яку торік зорганізували старшокласники й студенти Чернівців, провели в місті благодійний вечір «Травневий аукціон». До участі в ньому запросили найбільш успішних чернівчан: підприємців, депутатів рад різного рівня тощо. «Маємо досвід вдалого проведення благочинних акцій, однак цю відрізняло те, що учасникам аукціону пропонували не лише придбати лоти, виготовлені вихованцями дитячих будинків, а й втілити в життя їхні заповітні мрії, — каже автор ініціативи «Добра Україна» Дмитро Іл’юк. — Спеціально задля цього напередодні аукціону записали відео мрій дітей, які надали на аукціон зроблене власноруч». Дмитро каже, що відбору дітей за можливістю здійснення їхніх мрій жодним чином не було. Зрештою, у небалуваних вихованців сиротинців вони зовсім не захмарні. Хтось мріє про прогулянку вечірніми Чернівцями, інші — про відвідини піцерії чи атракціонів у парку. Найбільшою ж, у грошовому вимірі, була мрія мати власний фотоапарат. Згоду на участь у незвичному аукціоні дали півсотні успішних і небідних, з яких прийшли лише півдесятка. «На мою думку, завадити участі у цій шляхетній справі могли лише надзвичайні обставини, які навряд чи одночасно спіткали всіх заявників, — каже Д. Іл’юк. — Тим паче, що вони давали офіційну попередню згоду. Спочатку мали намір опублікувати прізвища тих, хто зневажив сиріт, але потім вирішили дати їм другий шанс напередодні Дня захисту дітей». Анна ГАРГАЛЯ, Чернівці.
Випуск газети №:
№83, (2011)Рубрика
Суспільство