Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Рівненщина пропагує досвід з енергозбереження
Впровадження енергоощадних технологій на Рівненщині високо оцінило Консалтингове об’єднання «Центр громадської експертизи». Експерти цієї організації проаналізували понад 200 проектів з усіх регіонів України. Із них відібрали 44 технологічні рішення, які увійшли до збірника кращих практик. Як зауважив заступник голови облдержадміністрації Володимир Новак, експерти оцінювали проекти не лише за економічним ефектом, а й насамперед враховували інноваційну складову. Зокрема, представникам інших областей презентують досвід села Дружба Радивилівського району, де для обігріву дитсадка використовують інфрачервоне електроопалення приміщень. Експерти визначилися, що цікавою для загалу буде також практика міста Дубно щодо реконструкції системи вуличного освітлення із заміною ліній електропередач та застосуванням енергоощадних ламп. А ще до кращих практик потрапив проект Зарічненської школи-гімназії, де для підігріву води та теплопостачання використовують тепло зовнішнього повітря, повідомляє Людмила СТУПЧУК, Рівне.
Черкаський зоопарк допомагає школярам вивчати зоологію
Цікавий спільний проект міського зоопарку і загальноосвітніх навчальних закладів стартував у Черкасах. Там школярі мають можливість відвідувати уроки зоології на базі зоопарку. На сьогодні учні третини шкіл міста вже відвідали звіринець. Заняття проводять висококваліфіковані спеціалісти відповідно до шкільної програми. «Це унікальний проект не лише для нашого регіону, а й для всієї України, — розповідає директор Черкаського зоопарку Євген Ван. — Перші ідеї щодо організації таких тематичних занять з’явилися ще на початку 1990-х років, але тоді, на жаль, не вдалося їх реалізувати. До цього задуму ми повернулися лише нещодавно». Зараз на базі звіринцю читають лекції для восьмих класів про птахів на прикладі крилатих мешканців зоопарку. Допомагає поринути школярам у цей світ завідувач відділу «Птахи» Оксана Гончарова. За її словами, така практика корисна не лише для учнів, а й для працівників зоопарку, які завдяки цьому підвищують свій професійний рівень. «Для дітей це гарна нагода дізнатися ще більше, ніж вони черпають із уроків чи з того ж інтернету. На наочних прикладах учні краще засвоюють інформацію, адже в школі ми не можемо підкріпити теорію такими цікавими експонатами, — зазначила Лариса Скачко, вчитель біології Черкаської загальноосвітньої школи І—ІІІ ступенів № 11. Загалом такі заняття проводитимуться по кожному класу тварин. Наступними тваринами, що сприятимуть засвоєнню шкільної програми, будуть ссавці. Цікаво, що в зоопарку готові проводити «уроки зоології» не тільки для черкаських дітлахів, а й для школярів з інших населених пунктів, повідомляє Анатолій БАБАК.
В Україні створили комп’ютерну програму читання для незрячих
Журі національного фіналу конкурсу Microsoft для студентів Imagine Cup назвало команду, яка поїде на всесвітній фінал конкурсу в Нью-Йорк і буде змагатися в номінації «Розробка програмних проектів» з командами інших країн. Нею стала команда студентів з Одеси, яка розробила проект DashPoint. Це програмно-апаратний комплекс, який дозволяє сліпоглухим людям навчатися, читати книги, спілкуватися в соціальних мережах, повідомляє компанія «Майкрософт Україна». Рішення полягає в тому, що на комп’ютер встановлюється спеціальне програмне забезпечення, до нього підключається контролер, на який за допомогою вібрації передається інформація абеткою Брайля. Будь-яка інформація, яка є на комп’ютері або в інтернеті, перетворюється у вібросигнали, людина, тримаючи руку на контролері, може розпізнавати букви й слова. Так можна читати тексти, навчатися і навіть спілкуватися через службу обміну повідомленнями. Рішення також може працювати на смартфонах і не вимагає додаткового контролера. Крім цього, його можна інтегрувати в існуючі служби миттєвих повідомлень. За словами капітана команди Дмитра Городницького, проект не має аналогів у світі, а інші існуючі рішення, зокрема, принтери для друку книг абеткою Брайля, дуже дорогі. Команда запропонувала кілька варіантів просування свого рішення і навіть сформувала цінову політику. За умови серійного виробництва програмне забезпечення разом із контролером може коштувати близько 40 дол.
Випуск газети №:
№74, (2011)Рубрика
Суспільство