Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

17 серпня, 00:00

У школах заборонять продавати продукти з консервантами

Міністерство охорони здоров’я спільно з Міністерством освіти та науки підготувало низку нормативно-правових актів, якими забороняється використовувати для харчування школярів продукти, що містять синтетичні барвники, ароматизатори, підсолоджувачі, підсилювачі смаку, консерванти. Головний державний санітарний лікар Сергій Риженко також наполягає на забороні торгівлі у школах та в прилеглих торговельних точках газованими напоями, чіпсами та продуктами, що містять геномодифіковані організми, повідомляє «Укрінформ». У зв’язку з наближенням нового навчального року головний державний санітарний лікар звертає увагу на те, що діти у школах мають харчуватися натуральними продуктами. На переконання С. Риженка, в їдальнях навчальних закладів надлишок цитрусових та ковбас сумнівного походження, які краще замінити на молочні та м’ясні вироби, що містять усі необхідні поживні речовини та вітаміни. С. Риженко пояснив, що це потрібно зробити для запобігання захворюванням органів травлення, адже сьогодні лише кожний десятий випускник закінчує школу здоровим, а решта під час навчання отримує букет хронічних захворювань, серед яких хвороби органів травлення.

Фальсифіковані ліки можна відрізнити за кольором і смаком

Тим, хто постійно купує в аптеках медпрепарати, слід звертати увагу на їхнє маркування, зміну смаку або його відсутність — це може бути ознакою фальсифікату. Таку пораду дав споживачам на сьогоднішній прес-конференції з приводу вилучення у Василькові на Київщині найбільшої в історії України партії фальсифікованих ліків голова Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів України Олексій Соловйов, повідомляє «Укрінформ». Заступник директора Центральної лабораторії з контролю якості лікарських засобів Ірина Дідух у свою чергу зазначила, що кількісний і якісний аналіз фальсифікованих лікарських засобів — справа тривала, але вже зараз виявлено ряд невідповідностей нормам медпрепаратів васильківського виробництва.

Зокрема, за її словами, у таблеток «Мезим форте» була розтріскана оболонка, а маса деяких перевищувала встановлену. Таблетки «Фестал» відрізнялися одна від одної відтінком, на поверхні були плями, таблетки «Доларен» не відповідали нормам за розмірами, «Кетанов» — за масою, до того ж, їхня поверхня була деформована. Таблетки «Флюколд» істотно відрізнялися за формою, «Колд флю» у деяких упаковках мали фрагменти, а не цілі таблетки, на упаковці мазі «Лоринден а» була вказана не та діюча речовина, яка заявлена при реєстрації, а термін придатності капсул «Ефект» закінчився. «Аналіз інших зразків триває, склад таблеток встановлюється. Результати ми матимемо найближчими днями», — пообіцяла І. Дідух.

Відповідаючи на запитання журналістів про можливу шкоду від уживання фальсифікованих ліків, вона повідомила, що коли закінчується термін придатності, в них знижується кількість активної речовини, тому препарати можуть бути менш ефективними. До того ж, у процесі її розпаду утворюються різні домішки, ступінь шкідливості яких у кожному випадку може бути різним. Більш детальну відповідь на це запитання могли б дати фармакологи, зазначила заступник директора Центральної лабораторії з контролю якості лікарських засобів.

Яких помилок «мови тіла» слід уникати під час співбесіди

Причиною провалу вашої співбесіди можуть стати аж ніяк не професійні якості, а кволе рукостискання або звичка гратися з волоссям. Для створення переліку найсерйозніших «похибок мови тіла» сайт CareerBuilder.com опитав більш ніж 2500 тисяч фахівців із найму персоналу. Виявилося, що, наприклад, не одержати бажану вакансію може той, хто уникає зорового контакту зі співрозмовником. Такої думки дотримуються 67% наймачів, пише «Українська правда» з посиланням на Forbes. Така поведінка змушує того, хто проводить інтерв’ю, думати, що ви не впевнені у собі або навіть припустити, що ви почуваєтеся некомфортно саме через нього. «Вони думають «Чи в мене щось у зубах застрягло? Чому на мене не дивляться?», — пояснює представниця вебсайту Розмарі Хефнер.

Того, хто не посміхається, не візьмуть на роботу 38% наймачів. Якщо ж ви будете занадто крутитися й смикатися, то через це вам ладні будуть відмовити 33%. «Деяка нервозність — очікувана. Тож не придушуйте самих себе так сильно, що почуватиметеся некомфортно», — радить Хефнер. На заваді вашій блискучій кар’єрі також може стати погана постава. Опитування показало, що цей недолік є вирішальним для 33% інтерв’юєрів. Кандидати із млявим рукостисканням не до вподоби 26% фахівцям із найму, а зі схрещеними на грудях руками — 21%. Схрещені руки, на думку Хефнер, сигналізують про надлишок самовпевненості — щось на кшталт «Ну, ця робота — моя». Іншим «червоним прапорцем» можуть стати нечіткі або неповні відповіді на запитання. Гратися з волоссям не варто у присутності 21% інтерв’юєрів. Такий самий відсоток фахівців дратують кандидати, які під час бесіди мають звичку торкатися свого обличчя. І, врешті, 9% спеціалістів з найму персоналу здатні сказати вам «ні» лише через те, що ви надто сильно жестикулюєте.

Відкритий світ інформаційних технологій

Інфомаційно-комунікативні технології мають змогу безкоштовно опанувати безробітна та частково зайнята молодь, люди з обмеженими фізичними можливостями та громадяни похилого віку завдяки проекту «Відкритий світ інформаційних технологій», що розпочав свою роботу у Вінниці, Макіївці, Сімферополі та Хмельницькому. Зосібна, у столиці Поділля, де соціальними партнерами проекту є Міжнародна жіноча організація «Захист», Жіноча єврейська фундація «Проект Кешер» та Вінницький міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, на базі навчальних центрів проводитимуться різноманітні заняття, тренінги та семінари тривалістю 26 годин на місяць. З них 16 годин буде виділено на курси за навчальною програмою «Світ безмежних можливостей», розробником якої є корпорація Microsoft. Вона пропонує користувачам широкий вибір навчальних курсів: од базового користування комп'ютером до основ роботи з базами даних. Слухачі курсів, котрі успішно закінчать навчання, отримають іменний сертифікат, достеменність якого роботодавці можуть перевірити на веб-сайті проекту www.idea-ukraine.org. Як повідомила координатор навчального центру IDEA у м. Вінниці Ольга Шевчук, на сьогодні завдяки проекту безкоштовне навчання на курсах та семінарах в Україні пройшли понад 28 тисяч слухачів, котрі отримали необхідні їм знання та здобули універсальні можливості для інтеграції в сучасний інформаційний світ, повідомляє Федір БЕЖНАР, Вінниця.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати