Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Голос матері рятує від стресу
Аби позбутися стресу, не обов’язково їсти шоколад або займатися йогою. Вчені запевняють, що замість цього достатньо просто зателефонувати мамі. Її голос має той же терапевтичний ефект, що й обійми. Група американських науковців дослідила роль окситоцину —гормону, що відповідає не лише за сексуальну привабливість, а також надає відчуття довіри та впевненості, повідомляє «Українська правда» з посиланням на The Daily Mail. Цей гормон у великій кількості виробляється в мозку під час грудного вигодовування та сприяє встановленню зв’язку між матір’ю та дитиною. Саме він, здається, є ключем до того, як матері вдається заспокоїти свою дитину, коли вона хвилюється. Під час експерименту дослідники з Університету Вісконсину попросили групу 12-річних дівчат виголосити промову та вирішити низку математичних завдань перед незнайомими їм людьми. Від цього серця дівчаток почали битися швидше, а рівень кортизолу — гормону стресу, стрімко зріс. Третину наляканих дівчат їхні мами підбадьорювали особисто, ще третина поспілкувалася з ними по телефону, решті ж запропонували переглянути відеозапис. У тих, хто побачився або поговорив із мамою, рівень окситоцину збільшився. За годину дівчатка, що почули мамин голос, почувалися настільки ж спокійними, як і ті, кому вдалося поспілкуватися із мамою особисто. «З цих результатів видно, що материнський голос має той же ефект, що й обійми», — зазначив дослідник Леслі Селцер.
ДАI не збирається збільшувати штрафи за порушення правил
ДАІ не має наміру найближчим часом збільшувати штрафні санкції за порушення Правил дорожнього руху. Як передає УНІАН, про це заявив начальник Державного департаменту ДАІ МВС України Валерій Лозовий. «З приводу збільшення штрафних санкцій... На цю тему розмов ми не порушували. Поки що на даному етапі ми вважаємо достатніми існуючі штрафні санкції... Ми працюємо поки що за законодавством, введеним в дію в 2008 році», — сказав він. За словами В.Лозового, ДАІ нині працює над наявними складнощами фото- і відеофіксації порушення Правил дорожнього руху. «Ми доопрацьовуємо законодавство. Окремі проекти вноситимуться до Верховної Ради», — сказав він.
За глобальну боротьбу з алкоголізмом
Вчора в Женеві в Палаці Націй (друга після Нью-Йорка резиденція ООН) розпочала роботу Генеральна асамблея з охорони здоров’я — найвищий орган ВООЗ. Делегати із 193-х країн-членів прибули на щорічне зібрання, щоб оцінити річну діяльність ВООЗ та сформувати пріоритети діяльності на майбутнє, перспективи розвитку охорони здоров’я. Якщо тютюнову епідемію у світі активно долають завдяки комплексу заходів, рекомендованих ВООЗ, то алкогольна пандемія була повз увагою міжнародних експертів. Утім, ще в 60-х та 80-х роках минулого сторіччя було дві хвилі активності міжнародної громадськості. Однак жодними політичними зобов’язаннями чи міжнародними договорами, як, наприклад, прийнята 2003 року Рамкова Конвенція ВООЗ з контролю над тютюном, це не завершилося.
Алкоголь є третім основним фактором ризику передчасної смерті та хвороб у світі. Експерти ВООЗ підрахували, що 2,5 млн. людей у світі померли у 2004 році від хвороб, спричинених алкоголем, включаючи 320 000 молодих людей у віці від 15-ти до 29-ти років. Саме тому провідні експерти розробили глобальну стратегію зменшення негативного впливу споживання алкоголю, котру мають нарешті прийняти на 63-й Генеральній асамблеї ВООЗ. Отмар Клойбер, представник Всесвітньої медичної асоціації із Німеччини, в коментарі «Дню» сказав, що «ВООЗ не повинна бути під впливом фінансових інтересів алкогольних компаній чи країн, в яких економіка залежить від алкопродуктів. Інтереси громадського здоров’я мають бути вище. Тому ВООЗ як організація із політичним впливом має стояти на захисті здоров’я». Ганна ГОПКО, Женева, спеціально для «Дня».
Побутові відходи збиратимуть роздільно у 65 містах України
Міністерство з питань житлово-комунального господарства має намір цього року почати пілотний проект із роздільного збору твердих побутових відходів (ТПВ) у 65 містах України, повідомляє УНІАН. Про це повідомив міністр із питань житлово-комунального господарства Олександр Попов. За його словами, попередньо в проекті братимуть участь 65 міст України, з кожної області планується відібрати два-три населені пункти. Сьогодні список міст, які бажають брати участь у проекті, узгоджується з обласними держадміністраціями. Міністр уточнив, що міста відбиратимуться за такими критеріями: результативність реформ ЖКГ у місті, наявність проектної документації, співпраця з донорами й міжнародними фінансовими організаціями. О. Попов не виключає, що в проекті братиме участь і Київ, який може бути представлений конкретними мікрорайонами. Міністр також зауважив, що до 2012 року планується відпрацювати механізм роздільного збору ТПВ, щоб за три роки комплексно вирішити проблему побутових відходів у містах. Разом із проектом з роздільного збору відходів міністерство планує залучати дешеві інвестиційні ресурси шляхом надання державних гарантій під будівництво сміттєпереробних заводів.
Випуск газети №:
№83, (2010)Рубрика
Суспільство