Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Щороку в Україні відкриватимуть 12 футбольних шкіл
Днями відбулося підписання угоди про співпрацю між Федерацією футболу України і міжнародною Асоціацією проекту перетинання культур (CCPA) — неурядовою гуманітарною організацією, засновниками якої є міністерства закордонних справ Данії, Норвегії, Швеції, Фінляндії та УЄФА. Свої підписи під документом поставили віце-президент ФФУ Анатолій Біденко, керівник CCPA Андерс Левінсен (Данія) і керівник проекту в країнах СНД Валерій Чоларія (Грузія). Відповідно до угоди, Україна приєдналася до патронованого УЄФА міжнародного проекту розвитку масового футболу Open fun football schools. Відтепер в Україні планується щорічно відкривати 10—12 спеціальних футбольних таборів, куди запрошуватимуться хлопці та дівчата, які не займаються футболом на елітному рівні. При цьому школам постачатиметься спортивне обладнання, діти отримуватимуть необхідне екіпірування, а тренери, вчителі та інструктори проходитимуть спеціальну підготовку. ФФУ вже почала формувати перелік регіональних федерацій та муніципалітетів з метою визначення місць проведення відповідних заходів та людей, яких буде задіяно в реалізації проекту. Цього року вісім таборів планується відкрити у Криму та в Севастополі, по одному —у Києві, в Одеській, Волинській та Луганській областях. Проект Open fun football schools вже було успішно реалізовано у країнах Балкан, Закавказзя, на Ближньому Сході та в Молдові, його мета ? сприяння виходу на передній план у дитячому футболі власне процесу гри і задоволення від неї, а не результату.
Василь Iванчук — лідер Міжнародного шахового турніру
У Ніцці (Франція) триває ХІX Міжнародний шаховий «Амбер-турнір», в якому 12 провідних гросмейстерів світу грають один із одним по одній партії в швидкі шахи (рапід) і всліпу. Після третього туру в одноосібні лідери вийшов українець Василь Іванчук, повідомляє УКРІНФОРМ. Львів’янин напередодні здобув перемогу над своїм колишнім співвітчизником Сергієм Карякіним, який нині представляє Росію (1,5:0,5). Ще один українець Руслан Пономарьов розійшовся миром із кубинцем Леньєром Домінгесом (1:1). Турнірна позиція: Василь Іванчук (Україна) — 4,5 очка; Руслан Пономарьов (Україна), Володимир Крамник (Росія), Магнус Карлсен (Норвегія) — по 4; Олександр Грищук (Росія), Борис Гельфанд (Ізраїль), Левон Аронян (Вірменія) — по 3; Сергій Карякін (Росія), Петро Свідлер (Росія) — по 2,5; Леньєр Домінгес (Куба), Вугар Гашимов (Азербайджан) — по 2; Ян Смітс (Голландія) — 1,5. Загальний призовий фонд «Амбер-турніру» становить 216 тисяч євро. Минулого року вдруге поспіль ці змагання виграв Левон Аронян.
Уряд не підніматиме пенсійний вік?
Віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко обіцяє, що уряд зробить все можливе, щоб не піднімати пенсійний вік. Про це він заявив у ефірі телеканалу ICTV, повідомляє «Українська правда». «Ми все зробимо, щоб не піднімати поки (пенсійний) вік», — зазначив віце-прем’єр. «Зараз піднімати пенсійний вік жінкам — це останнє, що потрібно робити, і ми поки цього не плануємо. Але обмежити максимальний рівень пенсії 10—12-ма мінімальними можливо», — вважає С.Тігіпко. На його думку, треба подивитися на пільговий вихід на пенсію. «У нас є люди, які в 40 років, у 38 років виходять на пенсію. Чи не зарано?» — заявив він. Крім того, віце-прем’єр наголосив: «Ми ще не робили нормальні податки для нашого бізнесу, а після цього не питали серйозно з бізнесу: чому ви платите в конвертах?» «Зараз по-чесному поведемося. Змінимо, а після цього будемо жорстко питати. В тюрми хтось може сісти, якщо буде сплачувати в конвертах», — сказав С.Тігіпко. Крім того, він заявив, що уряду доведеться підвищити тарифи на газ та деякі комунальні послуги. «Але це ми будемо робити переважно для багатих, для тих, хто може за це платити. Ми все зробимо, щоб найбідніші не постраждали», — заявив С.Тігіпко. «Тарифи треба підняти, за них повинні платити багаті, й платити ціну реальну, а може й більшу. А ті гроші, які ми вилучимо з бюджету, треба давати бідним. Персонально», — додав віце-прем’єр. Як повідомляли ЗМІ, в 2009 році для отримання кредиту МВФ уряд України, нібито, зобов’язався, зокрема, збільшити пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років, для чоловіків — з 60 до 65 років.
Усе більше українських вишів забороняють курити на своїй території
З березня 2010 року куріння повністю заборонено в Ужгородському національному університеті. Цьому передував прояв громадської небайдужості самих студентів, які рік тому виступили зі зверненням щодо права на вільне від тютюну приміщення. Адже в університеті не виконувалося законодавство України та накази МОН (№639 від 04.11.2005 та №855 від 08.11.2004), за якими куріння у навчальних закладах має бути повністю заборонено. Серед інших вишів, які вже реально звільнили своє повітря від тютюнового диму, — Києво-Могилянська академія, Острозька академія, Вінницький національний технічний університет, Приазовський державний технічний університет та інші. Також з 2010 року до них приєднався і Дніпропетровський національний університет. Результати таких заходів добре видно на прикладі Національного університету «Києво-Могилянська академія». Ще кілька років тому курити на території академії можна було будь-де. 2006 року університет виділив окремі місця на території, де дозволялося курити. Із 1 вересня 2008 року заборона стосується усієї території академії, вона ефективно дотримується. Куріння пересунулося за межі території університету. Дослідження показали, що через три місяці після введення повної заборони куріння на території Києво-Могилянської академії однозначна підтримка цього нововведення серед студентів та співробітників університету суттєво збільшилася — з 34% до 54%. А засудження обмежень, навпаки, зменшилося — з 27% до 18%. Нагадаємо, що захист від тютюнового диму людей, що перебувають у громадських місцях, серед іншого в закладах освіти, є однією з шести стратегій, які Всесвітня організація охорони здоров’я вважає ефективними для подолання тютюнової «епідемії».
Випуск газети №:
№47, (2010)Рубрика
Суспільство