Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Парашутисти України стали учасниками навчань НАТО
Українські і російські парашутисти взаємодіятимуть на великих міжнародних навчаннях НАТО з рятування екіпажів аварійних підводних човнів «Болд Монарх-2008» (Bold Monarch), які триватимуть у проточній зоні бiля берегів Норвегії до 7 червня, повідомляє Укрінформ. Роботу російських рятувальників-парашутистів спільно з парашутно-десантними групами Великої Британії, Італії та України заплановано вперше. 26 травня розпочалася активна фаза цих навчань. «Болд Монарх-2008» стануть наймасштабнішими міжнародними навчаннями рятувальних сил військових флотів. У них візьмуть участь рятувальні судна Великої Британії, Нідерландів, Росії, США, польське водолазне судно «Лех», судно Норвегії «Тир», підводні човни Нідерландів, Норвегії, Польщі. Роль корабля управління в районі навчань виконуватиме корабель ВМС Нідерландів «Роттердам». Забезпечувати закриття району навчань з метою безпеки будуть два кораблі мінно-тралових сил Норвегії і Канади. Близько 40 країн направлять на навчання своїх спостерігачів. Під час цих навчань уперше пройде стикування підводного рятувального апарата ВМФ РФ з підводним човном НАТО у присутності спостерігачів від країн альянсу безпосередньо на борту підводних апаратів. Вперше управління підводними човнами ВМС НАТО здійснюватиметься за командами російського офіцера ВМФ з борту рятувального судна Північного флоту «Георгій Тітов» по каналах звукопідводного зв’язку.
Підготовче до вступу у ВНЗ навчання іноземців українськой мови поліпшать
Випускники-іноземці підготовчих відділень ВНЗ повинні володіти українською мовою на такому рівні, щоб безперешкодно засвоювати програми навчальних дисциплін першого року навчання. Так, критерієм ефективності роботи підготовчих відділень повинен бути рівень володіння українською мовою їхніх випускників. Як повідомляє Управління ліцензування, акредитації і нострифікації Міністерства освіти й науки України, згідно з рішенням Державної акредитаційної комісії (ДАК) України, якщо керівники ВНЗ не забезпечують у повному об’ємі викладання дисциплін на підготовчих курсах на державній мові, то таким навчальним закладам не надаватиметься ліцензія на здійснення підготовки до вступу. Нагадаємо, Державна акредитаційна комісія України відмовила в акредитації та ліцензуванні 59 ВНЗ країни. Крім того, комісія відклала ліцензування та акредитацію 88 ВНЗ.
Британія наздоганяє Росію за рівнем алкоголізму
Державна служба охорони здоров’я Великої Британії, опублікувала дані, пов’язані із впливом алкоголю на населення. Середній британець випиває зараз еквівалент в 9,6 літра чистого спирту в рік, повідомляє «Кореспондент». За даними 2003 року, в Росії ця цифра становила 8,7 літра, а в Україні — 5,15 літра. За даними 2006 року, середній росіянин вживає більше 10 літрів у рік, і хоча британці цієї позначки ще не досягли, привід для хвилювання в служби охорони здоров’я є. За останні 10 років кількість пацієнтів, які пройшли лікування від захворювань, пов’язаних із вживанням алкоголю, подвоїлося. Тільки минулого року 280 тис. осіб потрапили в лікарні через зловживання спиртним. У статистику включені захворювання, викликані вживанням алкоголю, такі як проблеми з печінкою і травми, отримані в нетверезому стані. Згідно з опублікованими даними, особливо зросло вживання алкоголю серед підлітків. 30% дітей у віці від 11 до 15 років уважають, що напиватися раз в тиждень — цілком нормально. Взагалі, говорять фахівці, від зловживання страждає усе більше молодих людей. Нова доповідь ще раз показала серйозність алкогольної проблеми у Великої Британії, У грудні минулого року британські медики повідомили, що половина злочинів із застосуванням насильства й третина випадків домашнього насильства пов’язані із уживанням алкоголю.
У Києві зіграють майстри водного поло
У столиці розпочався IV Міжнародний турнір з водного поло, присвячений пам’яті олімпійського чемпіона Олексія Баркалова. Участь у змаганнях беруть національні збірні України, Білорусі, Росії, а також українська «молодіжка», повідомляє Укрінформ. Призовий фонд, що вперше встановлено на цьому турнірі, складатиме 65 тисяч гривень. Як розповіла головний організатор змагань Людмила Баркалова, останніми роками вітчизняне водне поло переживало своєрідний занепад. «Я вважаю, водне поло незаслужено було позбавлене належної уваги до себе з боку спортивного відомства держави, — зазначила Людмила Баркалова. — Нині ситуація поступово починає змінюватися на краще. Тому, впевнена, водне поло не перейде до розряду екзотичних видів спорту в нашій країні. У столиці, зокрема, вже тривалий час працює дитяча секція, на базі якої плануємо створити спортивну школу імені Баркалова. У Харкові щороку проводиться традиційний юнацький турнір. Сподіваюся, молодому поколінню спортсменів до снаги відродити славу українського водного поло, а деяким юним вихованцям — досягти тих вершин, які свого часу опанував Олексій Баркалов». Головний тренер збірної України з водного поло Вадим Скуратов розглядає київський турнір, перш за все, як можливість переглянути кандидатів до національної команди. Тренерський штаб, за його словами, вирішив відмовитися від практики формування збірної з числа лише гравців чемпіона України — маріупольського клубу «Іллічівець». «У нас вже з’явилися молоді перспективні виконавці з Харкова, Севастополя та Львова, які з великим ентузіазмом взялися до роботи», — сказав наставник національної команди.
Випуск газети №:
№91, (2008)Рубрика
Суспільство